Wystawa ''ONA, SHE, ELLE”

i

Autor: pixabay.com

MODA

Świat inspiracji i kobiecości. Dziś wernisaż wystawy ''ONA, SHE, ELLE”

2024-04-23 12:31

Projekt stworzyły osoby związane z Białymstokiem od wielu lat. To projektantki mody Barbara Piekut i Edyta Uss-Mazewska, fotograf Maciej Giedrojć-Juraha oraz modelka Marlena Szoka. Wernisaż wystawy „ONA, SHE, ELLE” odbędzie się 23 kwietnia o godz. 18:00 w Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku.

Co przedstawia wystawa?

Na wystawie zobaczycie film i fotografie autorstwa Macieja Giedrojć-Juraha, przedstawiające stylizacje modowe autorstwa białostockich projektantów. Zaprezentuje je modelka z międzynarodowym doświadczeniem Marlena Szoka. Kolekcja zostanie wyeksponowana na manekinach, co będzie stanowić ważny element wystawy.

Kim są twórcy wystawy?

Barbara Piekut to projektantka mody, od 2012 roku tworząca suknie ślubne i wieczorowe pod własną marką MO.YA fashion. Jako druga w historii osoba urodzona w Polsce była wpisana do oficjalnego kalendarza ALTA ROMA, gdzie premierę miała jej kolekcja „Libre”. Zdobywczyni wielu nagród i wyróżnień, między innymi „Złotej Pętelki 2022. Została również uhonorowana przez kapitułę Polskiej Akademii Mody statuetką „Top Moda 2023” za najwyższą jakość i modne wzornictwo.

Projektantka mody Edyta Uss-Mazewska od 8 lat posiada własną markę odzieżową Made by Uss. Prowadzi również zajęcia na kierunku technik stylista i technik przemysłu mody w ZSTiO im. Stanisława Staszica w Białymstoku. Projektowanie i szycie od dziecka było jej pasją, którą chciała dzielić się z innymi kobietami.

Maciej Giedrojć-Juraha – fotografik, białostoczanin. Od 20 lat fotografuje zawodowo. Na swoim koncie ma około 20 indywidualnych wystaw fotograficznych i 10 zbiorowych.

Wernisaż wystawy

Wernisaż wystawy „ONA, SHE, ELLE” odbędzie się 23 kwietnia (wtorek) o godz. 18:00 w Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku (ul. Jana Kilińskiego 13, II piętro). Wstęp wolny. Ekspozycję można oglądać do 16 maja, od wtorku do piątku w godz. 10:00-17:00.