Straż Graniczna zlikwidowała dziuplę z papierosami za blisko milion zł [ZDJĘCIA]

i

Autor: POSG

Straż Graniczna zlikwidowała dziuplę z papierosami za blisko milion zł [ZDJĘCIA]

2021-04-02 11:46

60 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyła Straż Graniczna na posesji w gminie Puńsk (Podlaskie). Kontrabanda pochodziła z Białorusi, jej wartość rynkowa przekracza 900 tys. zł. W związku ze sprawą zatrzymanych zostało pięć osób, w tym dwóch Litwinów.

Tzw. dziuplę z nielegalnymi papierosami odkryli funkcjonariusze SG z Sejn i Augustowa. Towar był spakowany w kartonowe pudła, znajdował się w budynku gospodarczym i busie, również zabezpieczonym na tej posesji. Papierosy miały białoruskie znaki akcyzy, ich wartość oszacowano na blisko 912 tys. zł.

Jak poinformowała w piątek rzecznik Podlaskiego Oddziału SG mjr Katarzyna Zdanowicz, w związku ze sprawą zatrzymano trzech Polaków i dwóch Litwinów. Po postawieniu zarzutów, wobec podejrzanych o udział w paserstwie celnym Polaków nadzorująca śledztwo Prokuratura Rejonowa w Sejnach zastosowała poręczenia majątkowe po 30 tys. zł od każdego z tych mężczyzn; wobec Litwinów skierowane zostały do sądu wnioski o areszt tymczasowy. (PAP)

Straż Graniczna zlikwidowała nielegalny magazyn papierosów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE