Stowarzyszenia z Białegostoku prowadzą zbiórkę podręczników do szkół ponadpodstawowych. Gdzie można je przynosić?

2022-08-04 13:26
Stowarzyszenia z Białegostoku prowadzą zbiórkę podręczników do szkół ponadpodstawowych. Gdzie można je przynosić?
Autor: unsplash.com Stowarzyszenia z Białegostoku prowadzą zbiórkę podręczników do szkół ponadpodstawowych. Gdzie można je przynosić?

Dwa stowarzyszenia z Białegostoku rozpoczęły zbiórkę podręczników do szkół ponadpodstawowych. Chodzi o wsparcie najbardziej potrzebujących rodzin ze stolicy Podlasia oraz uchodźców z Ukrainy.

Jak czytamy na portalu radio.bialystok.pl zbiórka podręczników szkolnych została utworzona z potrzeby odciążenia budżetów domowych Polaków oraz uchodźców z Ukrainy, bo im również takie książki zostaną wypożyczone. Stowarzyszenie Białystok-Eindhoven prowadzi taką działalność już od 20 lat.

Do akcji pomocowej włączyło się również białostockie Stowarzyszenie Droga. Dlaczego obydwie fundacje zbierają wyłącznie podręczniki do szkół ponadpodstawowych? Bo rodzice swoim pociechom w tym wieku już sami muszą kupić wszystkie pomoce naukowe. A w obliczu wysokiej inflacji takie wsparcie może odciążyć na najbardziej wydrenowane budżety domowe.

Zbiórka podręczników w Białymstoku. Gdzie można je przynosić?

Podręczniki szkolne można przynosić do siedziby stowarzyszenia Droga przy Proletariackiej, a także do biura stowarzyszenia Białystok-Einhoven, bądź sklepu Pod Wiatrakiem. Obydwa budynki mieszczą się przy ul. Boruty w Białymstoku.

Eska Summer City Olsztyn! Stare Miasto i Ławeczka Mikołaj Kopernika

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE