Startuje Bieg Pamięci Sybiru 2023. Znamy termin i trasę biegu! Zapisy ciągle są otwarte

i

Autor: Scott Dickerson/Stock Images/East News Na zdjęciu biegacz w lesie

Startuje Bieg Pamięci Sybiru 2023. Znamy termin i trasę biegu! Zapisy ciągle są otwarte

2023-02-11 15:30

Bieg Pamięci Sybiru w 2023 r. wystartuje 11 lutego w Białymstoku, a tydzień później 18 lutego, również we Wrocławiu. W tegorocznej edycji wystartuje około 1500 biegaczy. Znamy trasy obydwu biegów oraz aktualne informacje o liczbie zapisanych biegaczy.

Bieg Pamięci Sybiru 2023

Głównym celem tego przedsięwzięcia jest upamiętnienie ofiar wywózek na Sybir i pielęgnowanie pamięci o nich. 10 lutego 2023 r. przypada 83. rocznica pierwszej masowej wywózki z 1940 r. obywateli polskich na Sybir. Deportowało ich NKWD. V Bieg Pamięci Sybiru 2023 organizuje Muzeum Pamięci Sybiru wspólnie z Fundacją Białystok Biega.

Bieg Pamięci Sybiru 2023 – trasa

Bieg - i w Białymstoku, i we Wrocławiu - będzie rozgrywany na dystansie 5 km. W Białystoku pierwotnie bieg miał odbyć się w Lesie Solnickim, ale z przyczyn technicznych, niezależnych od organizatorów, imprezę przeniesiono do Lasu Turczyńskiego. We Wrocławiu natomiast impreza odbędzie się w Lesie Osobowickim. Bieg zacznie się o godz. 18.00.

Trasa V Biegu Pamięci Sybiru 2023 w Białymstoku:

Start i meta biegu zlokalizowane będą w Lesie Turczyńskim w Białymstoku. Na trasie rozlokowane będą też inscenizacje przygotowane przez Muzeum Pamięci Sybiru.

Trasa V Biegu Pamięci Sybiru 2023

i

Autor: Fundacja Białystok Biega

Od 11 do 28 lutego można też wziąć udział w biegu wirtualnym. Taka formuła zaistniała w czasie pandemii i - jak ocenili organizatorzy - sprawdziła się. Trzeba się zapisać, pokonać w tym terminie - w dowolnym miejscu na świecie - dystans biegu, przesłać dane do organizatorów. Będą one zsumowane i są odnoszone do odległości gdzie byli zsyłani Polacy.

Jak zapisać się na Bieg Pamięci Sybiru 2023?

Obecnie na V Bieg Pamięci Sybiru 2023 zapisało się 1,2 tys. - poinformował na środowej konferencji prasowej dyrektor Muzeum Pamięci Sybiru prof. Wojciech Śleszyński. Zapisy na bieg tradycyjny trwają do 5 lutego, na wirtualny do 28 lutego

Zapisy na V Bieg Pamięci Sybiru 2023 w Białymstoku

Zapisy na Bieg Pamięci Sybiru 2023 we Wrocławiu

38. Bieg Sylwestrowy w Lesznie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE