Dojlidy Białystok

Autor: Fot: UKS Dojlidy Białystok

SBR Dojlidy Białystok wygrywają i nadal walczą o utrzymanie

2023-02-27 5:09

SBR Dojlid Białystok pokonały przed własną publicznością zespół AZS Fibrain Politechnika Rzeszów. Tenisiści Dojlid zgodnie z oczekiwaniami nie dali rywalom większych szans, zwyciężając 3:0.

W pierwszym pojedynku Chińczyk Li Yongyin ograł bez problemu Miłosza Sawczaka 3:0, nie oddając mu w żadnym secie więcej niż 6 punktów.

W następnie przy stole spotkali się Patryk Zatówka i Patryk Dziuba. Zawodnik Dojlid przegrał pierwszego seta, ale po powrocie do stołu zdecydowanie przejął kontrolę nad przebiegiem gry wygrywając ostatecznie 3:1.

W ostatnim, najbardziej zaciętym starciu Tomasz Lewandowski pokonał 3:2 „jedynkę” zespołu rywali, Szymona Kolasę.

- Spotkanie przebiegło zgodnie z planem. Jestem zadowolony z występu drużyny, ale nie mamy bynajmniej czego świętować. Wyczerpał nam się jakikolwiek margines błędu w tym sezonie. Musimy zdobyć komplet punktów w każdym kolejnym meczu i zrobimy wszystko, żeby tego celu dopiąć. Przy dobrych wiatrach pozwoli to na utrzymanie w superlidze.” – komentuje menadżer klubu, Piotr Anchim.

Frekwencja na niedzielnym meczu była godna podziwu, a kibice entuzjastycznie wspierali zawodników Dojlid.

SBR Dojlid Białystok następne spotkanie rozegrają 2 marca, na wyjeździe z ZKS Palmiarnią Zielona Góra, która zajmuje drugie miejsce w grupie spadkowej.