Ruch na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Bobrownikach zawieszony. Jest decyzja Mariusza Kamińskiego!

i

Autor: Własne

Ruch na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Bobrownikach zawieszony. Jest decyzja Mariusza Kamińskiego!

2023-02-09 11:28

Ruch na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Bobrownikach w piątek 10 lutego 2023 r. zostanie zawieszony. Taką decyzję podjął w czwartek szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Zawieszenie ruchu na granicy polsko-białoruskiej ma wynikać z dbania o interes państwa polskiego. Przejście ma zostać zamknięte w piątek 10 lutego o godzinie 12:00. Minister MSWiA Mariusz Kamiński poinformował o swojej decyzji na Twitterze.

Lista sankcyjna dla osób związanych z reżimem na Białorusi

Ponadto w związku z uchwałą Sejmu RP w sprawie Andrzeja Poczobuta minister Kamiński polecił podległym mu służbom przygotowanie wniosków o wpisanie na listę sankcyjną kolejnych osób związanych z reżimem Łukaszenki, odpowiedzialnych za represje wobec Polaków na Białorusi.

Lista sankcyjna funkcjonuje na podstawie przepisów ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. Na liście zamieszczani są ci, którzy wspierają rosyjską agresję na Ukrainie lub naruszenia praw człowieka i represje w Rosji i na Białorusi. Listę sankcyjną MSWiA opublikowało pod koniec kwietnia ubiegłego roku.

Podlaskie. Potwornie trudna akcja ratowania imigrantów, którzy utknęli na bagnach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE