Przedwiośnie Stefana Żeromskiego przed maturą z języka polskiego. Sprawdź w Quizie, ile wiesz o lekturze

i

Autor: pexels.com pexels.com - zdjęcie ilustracyjne

Matura 2024

"Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego przed maturą z języka polskiego. Sprawdź w Quizie, ile wiesz o lekturze

2024-05-06 10:16

"Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego to przykład tej lektury obowiązkowej na maturze z języka polskiego, która już wiele razy pojawiła się na samym egzaminie. Ile wiecie o tej lekturze? Czy znacie bohaterów, problematykę i szczegóły "Przedwiośnia" Żeromskiego? W poniższym Quizie sprawdzicie, czy jesteście przygotowani na maturę z języka polskiego.

Egzamin maturalny z języka polskiego już za ponad miesiąc. Na początku maja wszyscy maturzyści w Polsce przystąpią do najważniejszego sprawdzianu w swoim życiu. "Przedwiośnie" jest bardzo popularnym tematem na maturze z języka polskiego ze względu nie tylko na piękno tej powieści, ale również jej wielowymiarowość i poruszaną problematykę.

Czy dobrze znasz "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego? Poniżej przygotowaliśmy 10 pytań o najbardziej znaną powieść polskiego pisarza. Czy bohaterowie "Przedwiośnia" nie mają przed tobą tajemnic? Czy znasz wydarzenia i problematykę utworu, czy potrzebujesz streszczenia, a może powrotu do tekstu Żeromskiego? Sprawdź się w teście poniżej.

Quiz. "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego przed maturą z języka polskiego. Ile wiesz o lekturze?

Pytanie 1 z 10
"Przedwiośnie" to utwór, który można rozpatrywać:
Matura 2023 z języka polskiego - technikum w Katowicach