protest rolników

Protest rolników w Białymstoku. Gnój i siano pod siedzibami PiS i PO. Przemarsz manifestujących ulicami miasta

2024-03-07 15:16

W poniedziałek, 4 marca w Białymstoku odbył się kolejny protest rolników. Strajkujący tym razem przeszli ulicami miasta. Zatrzymali się także pod lokalnymi siedzibami PO i PiS. Tam wyrzucili także siano i obornik.

Tym razem protestujący zorganizowali strajk w centrum Białegostoku. Zdecydowano się jednak na nieco odmienną formę. Zamiast blokady dróg i wyjeżdżania na ulice ciągnikami, zaplanowano przemarsz głównymi ulicami miasta.

Od godziny 10:00 rolnicy wyruszyli spod siedziby Polskiego Związku Łowieckiego przy ul. Jurowieckiej. Następnie przeszli ulicami Sienkiewicza i Aleją Piłsudskiego, aż do Malmeda. Tam zatrzymano się na przystanek przy Biurze Zarządu Regionu Podlaskiego PO. Manifestanci rozrzucili przed siedzibą siano, tak że zablokowali wejście do budynku.

Protest rolników w Białymstoku. Siano i gnój pod siedzibami PiS i PO

Przy ul. Malmeda urzęduje między innymi białostocki poseł PO Krzysztof Truskolaski. Polityk wyszedł do protestujących i wysłuchał ich postulatów. Między zgromadzonymi doszło do wymiany zdań. Truskolaski obiecał dołożyć wszelkich starań, by wspomóc podlaskich rolników.

Następnie manifestanci ruszyli dalej ulicami: Lipową, Liniarskiego, Kalinowskiego, Krakowską, aż do Stołecznej. Tam pod biurem regionalnym PiS zaplanowano ostatni przystanek. Protestujący rolnicy przed budynkiem rozrzucili siano i gnój.

Liczyli też na konfrontację z przedstawicielami poprzedniego rządu, których obwiniają o swoją niekorzystną sytuację. Jednak żaden z białostockich posłów PiS nie wyszedł na rozmowy ze zgromadzonymi.

Przemarsz rolników w Białymstoku 4 marca