Pożar w Hajnówce. Matka z synem w jednej chwili stracili wszystko [ZDJĘCIA]

2021-02-15 11:08

Pożar w Hajnówce przy ul. Dolnej. Matka z synem w jednej chwili stracili wszystko. Ogień strawił cały ich dobytek, pozbawiając dachu nad głową. Mieszkańcy łączą siły, by pomóc poszkodowanym.

Do tragicznego zdarzenia doszło w piątek, 12 lutego, w domu jednorodzinnym przy ul. Dolnej 28 w Hajnówce. Ogień pojawił się po godzinie 11. W budynku mieszkała pani Anna z synem. Mieszkała, bo już nie mieszka. W ciągu kilku minut ich życie legło w gruzach, a żywioł pozbawił rodzinę dachu nad głową. Pomimo wysiłków straży i szybkiego przyjazdu zastępów na miejsce, nie udało się uratować niczego z wyposażenia domu.

Jak relacjonowali strażacy z PSP w Hajnówce, gdy dojechali na miejsce, budynek drewniany objęty już był pożarem. Panowało w nim silne zadymienie widoczne ze znacznej odległości. Poza budynkiem znajdowała się starsza kobieta, która w asyście ratownika została bezpiecznie odprowadzona do sąsiadów. Nie potrzebowała pomocy medycznej. 

- Pożarem objęta była część szczytowa obiektu, lecz pożar bardzo szybko się rozprzestrzeniał z uwagi na silny wiatr oraz wybite szyby w oknach, które pod wpływem temperatury uległy stłuczeniu - czytamy w raporcie strażaków. - Do budynku wprowadzona została rota gaśnicza, która starała się opanować pożar od wewnątrz. W trakcie prowadzonych działań jeden z ratowników wyniósł z płonącego budynku psa właścicielki, który został jej przekazany. 

Pożar na Bałutach w Łodzi

Pani Anna i jej syn przeprowadzili się do sąsiadki.

- Proszę sobie wyobrazić, że zostajemy bez dachu nad głową w trzaskający mróz - pisze Helena Kuklik, która zaangażowała się w zbiórkę pieniędzy dla pogorzelców. - Aż łzy się cisną do oczu. Bez względu na to, jaka jest odpowiedź na pytanie dlaczego, to teraz najważniejsze jest, aby znaleźli się ludzie z chęcią pomocy. Niezawodni na Paszkach są mieszkańcy ul. Pszenicznej, którzy w przeciągu godziny zebrali 2300 zł.

Kobieta prosi wszystkie osoby o dobrych sercach, aby pomogli tym nieszczęśliwym ludziom i wsparli finansowo lub rzeczowo. Udostępniła nr konta bankowego, na które można przelewać pieniądze. 

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE