Pożar przy Kopernika. Zapaliła się szafka na klatce schodowej [ZDJĘCIA]

2020-06-29 10:54 hz

W budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ulicy Kopernika w Grajewie wybuchł pożar. Ogniem zajęła się stojąca na korytarzu szafka na buty. W wyniku zdarzenia ewakuowano część mieszkańców.

Jak zwalcza się pożary?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Zgłoszenie o pożarze w jednym z grajewskich budynków strażacy otrzymali w niedzielę, 28 czerwca, o godzinie 20.07. Według wstępnych informacji ogień pojawił się w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ulicy Kopernika. Na klatce schodowej miała palić się drewniana szafka na buty oraz inne materiały palne.

Wybory prezydenckie 2020: WYNIKI. Kto wygrał w woj. podlaskim? Kto wygrał w Białymstoku?

- W chwili przyjazdu pod wskazany adres pierwszych zastępów ratowniczo-gaśniczych na jednej z klatek schodowych panowało silne zadymienie  - informuje st. kpt. Arkadiusz Lichota z KP PSP w Grajewie. - Kilkanaście osób ewakuowało się na zewnątrz przed przybyciem służb ratowniczych, a kilka przebywało w mieszkaniach. Strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych i rozwiniętą linią gaśniczą weszli na klatkę schodową i przystąpili do gaszenia pożaru. Równocześnie z prowadzeniem działań gaśniczych prowadzono ewakuację kilku osób, które nie zdążyły wydostać się z budynku.

Podczas działań ratowniczych jedna z lokatorek pod wpływem zdarzenia źle się poczuła. Strażacy udzielili poszkodowanej kwalifikowanej pierwszej pomocy i otoczyli opieką do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Ostatecznie kobieta została przetransportowana do Szpitala Ogólnego w Grajewie na badania i ewentualne leczenie.