Pogoda w Sylwestra i Nowy Rok 2021. Jaka będzie w województwie podlaskim?

i

Autor: IMGW Pogoda w Sylwestra i Nowy Rok 2021. Jaka będzie w województwie podlaskim?

Pogoda w Sylwestra i Nowy Rok 2021. Jaka będzie w województwie podlaskim?

2020-12-31 8:13

Jaka będzie pogoda w Sylwestra i Nowy Rok? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w środę wydał ostrzeżenia dla 9 województw w Polsce. Dotyczyły gęstych mgieł oraz oblodzenia. Czy utrzymają się w najbliższych dniach?

Pogoda w Sylwestra i Nowy Rok 2021. Ostrzeżenia IMGW

Jaka pogoda czeka nas w Sylwestra i Nowy Rok 2021 w województwie podlaskim? IMGW podało prognozy na najbliższe dni. W środę, 30 grudnia, wydało ostrzeżenia dla wybranych powiatów 15 województw na terenie kraju. W 7 z nich (kujawsko-pomorski, małopolski, mazowiecki, pomorski, śląski, świętokrzyski, warmińsko-mazurski) obowiązywały alarmy pierwszego stopnia z powodu gęstych mgieł. Takie same ostrzeżenia, jednak ze względu na oblodzenie, wydano dla województw: 

  • łódzkiego,
  • mazowieckiego,
  • opolskiego,
  • podlaskiego,
  • śląskiego,
  • świętokrzyskiego,
  • warmińsko-mazurskiego.

Ostrzeżenie obowiązywało do godziny 8 w czwartek, 31 grudnia. Obecnie temperatura w województwie podlaskim powinna w ciągu dnia utrzymać się na poziomie od 0 do 2 stopni. Nocą może spaść. Jak podało przed godz. 8 IMGW, z 30 na 31 grudnia najchłodniej było na południowym zachodzie kraju. Temperaturę minimalną zanotowano na stacji #JeleniaGóra i wyniosła ona -5,5°C. Najcieplej było na południowym wschodzie Polski. Temperaturę maksymalną zanotowano na stacji #Lesko i wyniosła ona 7,3°C.

Podsumowanie 2020 roku. Jak będziemy go wspominać?

Uwielbiasz fast foody? Przekonajmy się! Dopasuj ich nazwy do zdjęcia [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Fast food z obrazka to:
Uwielbiasz fast foody? Przekonajmy się! Dopasuj ich nazwy do zdjęcia

Jaka pogoda w Sylwestra i Nowy Rok 2021 w województwie podlaskim?

W województwie podlaskim w Sylwestra i Nowy Rok 2021 będzie pochmurnie, ale ciepło (jak na grudzień). Temperatura w ciągu dnia utrzymywać się ma na poziomie od 1 do 2 stopni. Nocą i nad ranem prawdopodobnie będzie spadać poniżej zera (od -1 do -3 stopni). Najzimniej będzie w piątek, 1 stycznia. Weekend bez opadów śniegu czy deszczu. Ten ostatni może pojawić się dopiero w poniedziałek. IMGW ostrzega, by w okresie spadku temperatur zachować szczególną ostrożność, ponieważ występować mogą oblodzenia jezdni czy chodników.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE