Pogoda na majówkę 2024. Czy na Podlasiu będzie ciepło? Najnowsza prognoza IMGW na weekend majowy

i

Autor: pixabay.com pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne

Prognoza Pogody

Pogoda na majówkę 2024. Czy na Podlasiu będzie ciepło? Najnowsza prognoza IMGW na weekend majowy

2024-04-23 9:45

Jaka pogoda na majówkę 2024? Czy tegoroczny weekend majowy na Podlasiu będzie ciepły? Tę informacją będą zainteresowani wszyscy, którzy będą chcieli spędzić początek maja w Polsce. Nową długoterminową prognozę pogody na majówkę 2024 przygotowali synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Sprawdźcie szczegóły poniżej.

Początek kwietnia rozpieszczał Polskę, w tym również województwo podlaskie. W Białymstoku i innych miastach regionu temperatury przekroczyły nawet 25 stopni Celsjusza. Mieszkańcy tłumnie wyszli na ulice, aby aktywnie cieszyć się ze słonecznych dni, ale też ruch został zauważalny w ogródkach działkowych. Czy tak upalnej, gorącej pogody możemy spodziewać się również w pierwszy weekend majowy? Jaka prognoza pogody będzie w majówkę 2024?

Pogoda na majówkę 2024. Czy na Podlasiu będzie ciepło? Nowa prognoza na maj 2024

Nową długoterminową prognozę pogody na lato, z uwzględnieniem wszystkich wakacyjnych miesięcy – czerwca, lipca i sierpnia – przygotowali synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Co ważne dla naszego teksu w prognozie znalazły się przewidywania dotyczą maja, w tym majówki 2024. Wynika z niej jasno, że temperatury 1 maja, 2 maja, 3 maja i cały weekend majowy nie będą odbiegały od normy. Jak to interpretować? Średnia temperatura w ostatnich latach w maju dla Białegostoku i Podlasia wynosi około 13 stopni Celsjusza. 

W związku z tym prognozę IMGW należy tak traktować w ten sposób, że podczas majówki w 2024 roku na Podlasiu należy spodziewać się temperatury w okolicy 13 stopni Celsjusza.

Długoterminowa prognoza pogody na majówkę 2024 na Podlasiu

Postanowiliśmy sprawdzić również długoterminowe prognozy z innych źródeł. Według portalu Interii prognoza pogody na majówkę 2024 dla Podlasia prezentuje się bardzo optymistycznie. 1 maja, 2 maja czy 3 maja możemy spodziewać się temperatury w okolicach 18 stopni Celsjusza, ze zmiennymi momentami pełnego słońca i elementów zachmurzenia. Przy czym ocieplenia w majówkę 2024 należy spodziewać się od czwartku 2 maja do końca długiego weekendu.

W galerii poniżej znajdziecie pomysły na ostatnią chwilę na majówkę 2023

Express Biedrzyckiej - Paweł KOWAL