Nowi funkcjonariusze w Podlaskiej Straży Granicznej - 11 marca 2021 [ZDJĘCIA]

i

Autor: POSG

Podlaski Oddział Straży Granicznej ma 12 nowych funkcjonariuszy [ZDJĘCIA]

2021-03-12 14:47

W piątek, 12 marca 2021 roku, w komendzie Oddziału odbyło się uroczyste ślubowanie 12 nowo przyjętych funkcjonariuszy Straży Granicznej. Jest to pierwsza grupa nowych strażników granicznych przyjętych w jubileuszowym 30. roku działalności Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Nowi funkcjonariusze w Podlaskiej Straży Granicznej

Sześć funkcjonariuszek i sześciu funkcjonariuszy w asyście pocztu sztandarowego złożyło ślubowanie przed Komendantem Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Grzegorzem Biziukiem. Zanim założyli mundur nowo przyjęci funkcjonariusze musieli przejść przez procedurę kwalifikacyjną: testy psychologiczne, badania na wariografie, sprawdzenie wiedzy ogólnej i poziomu znajomości języków obcych oraz wykazać się odpowiednią sprawnością fizyczną.

Komendant pogratulował nowo przyjętym funkcjonariuszom podjętej decyzji o wstąpieniu w szeregi Straży Granicznej. Zaznaczył, że dzisiejszy dzień jest ważny zarówno w ich życiu jak i ich rodzin. W przyszłym tygodniu cała grupa rozpocznie szkolenie w Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie. Po pomyślnie zdanych egzaminach młodzi funkcjonariusze wrócą na Podlasie i będą zdobywać doświadczenie w jednej z placówek na granicy polsko-białoruskiej.

To nie ostatnie ślubowanie w tym roku. Podlaski Oddział Straży Granicznej planuje przyjąć jeszcze do służby 58 funkcjonariuszy.

Straż Graniczna zlikwidowała nielegalny magazyn papierosów

Jak się dostać do straży granicznej?

Komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej wciąż prowadzi nabór do służby w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej. Może ją pełnić osoba posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie, która w dniu przyjęcia do służby nie przekroczyła wieku 35 lat. Kandydat na funkcjonariusza nie może być karany, musi posiadać nieposzlakowaną opinię, co najmniej średnie wykształcenie i odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE