PKP Intercity uruchomi połączenie do Wilna. Od kiedy mieszkańcy Białegostoku i Suwałk będą mogli korzystać?

2022-11-15 11:21
Od kilku lat z Białegostoku dojeżdżają składy Polregio do Kowna. Są to jednak tylko połączenia weekendowe.
Autor: Wikimedia commons Na zdjęciu pociąg PKP Intercity

Bardzo dobra informacja dla mieszkańców Białegostoku i Suwałk. 11 grudnia PKP Intercity uruchomi pociąg na Litwę. Ile będzie trwała podróż? Czy będzie to połączenie bezpośrednie? Gdzie na Litwę dojedzie pociąg?

PKP Intercity uruchomi pociąg na Litwę

Nowy pociąg ma rozpocząć kursowanie na Litwę 11 grudnia. Właśnie wtedy zacznie obowiązywać rozkład jazdy z połączeniem do Wilna. Według informacji Polskiego Radia Białystok, potwierdzonych w Ministerstwie Infrastruktury, do naszych sąsiadów pojedzie pociąg „Hańcza” z Krakowa przez Warszawę, Białystok i Suwałki.

Podróż do Wilna z przesiadką

Podróż z Białegostoku do Wilna ma zająć niecałe sześć godzin. Polski skład dojedzie do przygranicznej miejscowości Maćkowo już na Litwie. Stamtąd będzie skomunikowany z litewskim pociągiem LTG Link do Wilna przez Kowno. Po drodze skład zatrzyma się także w m.in. Mariampolu.

Nowy pociąg na Litwę będzie już kolejnym połączeniem z Polski do naszych wschodnich sąsiadów. Od kilku lat z Białegostoku dojeżdżają składy Polregio do Kowna. Kursują one jedynie w weekendy.

Poznaj Polskę! Nowy program ministra Czarnka i PKP Intercity
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE