Koncert Sylwestrowy

i

Autor: pixabay.com

Niezwykły koncert online proponuje w Sylwestra Białostocki Ośrodek Kultury

2020-12-17 12:05

Tematem koncertu będzie twórczość kompozytorska urodzonego w Białymstoku Zygmunta Białostockiego oraz jego żony Zofii Białostockiej.

Zygmunt Białostocki był jednym z czołowych w Polsce kompozytorów muzyki popularnej, Białostocki tworzył muzykę do tekstów kabaretowych. Skomponował muzykę do operetki ''Miłość i złoto'' i muzykę do filmu ''Biała trucizna''. Od 1933 był kierownikiem muzycznym w warszawskim teatrze Praskie Oko.

- Ogromna część jego twórczości popadła w zapomnienie, lub została utracona, gdyż kompozytor zginął w Getcie Warszawskim, a z nim prawdopodobnie jego żona, która była również kompozytorką - czytamy na stronie wydarzenia.

Podczas koncertu online kompozycje Białostockich zostaną wykonane w nowych aranżacjach inspirowanych muzyką współczesną (min. electro tango, dub, rap, house, ambient, chill, EDM, jazz, clasic, swing). Na scenie wystąpią artyści związani z Białymstokiem. Wystąpią: Alicja Grabowska, Rafał Grabowski, Ula Kisiel-Pańko, Paweł Kapica, Jarek Borowski, Yaron Gershowski i Michał "Cira" Ciruk.

Jak w sklepie płacić ręką | ESKA XD - Mobmania #6