Niedziela handlowa 6 grudnia. Będą policyjne kontrole w sklepach i kary do 1000 zł

2020-12-04 13:23 hz
Niedziela handlowa 6 grudnia. Policyjne kontrole w sklepach i kary do 1000 zł
Autor: Kujawsko-Pomorska Policja Niedziela handlowa 6 grudnia. Policyjne kontrole w sklepach i kary do 1000 zł

Dodatkowa niedziela handlowa 6 grudnia to prawdopodobnie czas, gdy Polacy tłumnie ruszą do sklepów m.in. w wielkopowierzchniowych w galeriach handlowych. Policja zapowiedziała, że w tym okresie w punktach o szczególnie wzmożonym ruchu będzie prowadziła kontrole. Może przy tym nakładać kary nawet do 1000 zł.

Tak wygląda oddział covidowy szpitala w Białymstoku

Policja będzie kontrolować sklepy w niedzielę handlową 6 grudnia

Decyzją rządu 6 grudnia będzie niedzielą handlową. Stanowisko podyktowane zostało tym, aby w okresie przedświątecznym napędzić nieco gospodarkę, a Polakom dać dodatkową możliwość zrobienia świątecznych zakupów. Wciąż trzeba jednak pamiętać, że w naszym kraju obowiązuje reżim sanitarny związany z pandemią COVID-19. Dlatego też, pomimo poluzowań dotyczących niedziel handlowych, 6 grudnia policja zapowiada kontrole w sklepach. Mundurowi mają podczas nich sprawdzać, czy klienci oraz personel stosują się do zasad bezpieczeństwa związanych z noszeniem maseczek, dezynfekcją czy zachowaniem dystansu społecznego.

Czy 6 grudnia jest niedziela handlowa? Czy będą otwarte sklepy i galerie handlowe?

- Kontrole prowadzone będą przez najbliższe kilka dni – wyjaśniał dla portalu Asta24 podkom. Maciej Forecki, rzecznik prasowy KPP w Złotowie. –  W trakcie działań służby sprawdzają, czy klienci zachowują dystans społeczny, stosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa oraz w jaki sposób przestrzegany jest przepis dotyczący liczby klientów w sklepach.

Podobne działania zapowiedziały poszczególne komendy w całym kraju. To zresztą nie nowość, ponieważ mundurowi rozpoczęli je już po otwarciu galerii i sklepów wielkopowierzchniowych. Niedziela handlowa 6 grudnia może być jednak okresem wzmożonych kontroli.

Czy mógłbyś zostać policjantem w drogówce? Rozwiąż ten test i przekonaj się! [QUIZ]

Niedziela handlowa: 6 grudnia można dostać nawet 1000 zł mandatu

Jaka kara grozi klientowi lub pracownikowi, który złamie reżim sanitarny? Ustawa covidowa przewiduje surowe widełki. Zgodnie z prawem, które moc zyskało na przełomie listopada i grudnia 2020, wysokość mandatów wzrosła o 100%, czyli z kwoty 500 do 1000 zł.

Czy niedziela handlowa 6 grudnia będzie okresem, w którym posypią się mandaty? To się okaże. Pamiętajmy, że jeżeli będziemy robić zakupy z głową, to nie musimy martwić się o znaczące uszczuplenie naszego portfela.