Najbardziej zadłużone powiaty na Podlasiu. Tu sytuacja jest tragiczna! [LISTA]

i

Autor: Wikimedia commons Najbardziej zadłużone powiaty na Podlasiu. Tu sytuacja jest tragiczna! [LISTA]

Region

Najbardziej zadłużone powiaty na Podlasiu. Tu sytuacja jest tragiczna! [LISTA]

2023-10-30 9:42

Średnie zadłużenie Polaków jest ogromne, ale nie w każdym regionie kraju jest ona jednakowa. Na mapie Polski są bowiem takie czarne plamy, gdzie zadłużenie jest niewyobrażalnie większe! Jak sytuacja wygląda w województwie podlaskim? Poniżej znajdziecie ranking najbardziej zadłużonych powiatów na Podlasiu.

Inflacja, wojna w Ukrainie, rosnące raty kredytów – to wszystko źle wpływa na finanse Polaków, którym rośnie zadłużenie. Według Krajowego Rejestru Długów na koniec 2022 r. zadłużenie w naszym kraju osiągnęło łączną kwotę 44,44 mld złotych. Głównie spowodowane to jest niespłaconymi ratami kredytów i pożyczek, przeterminowanymi opłatami rachunków za telefon, telewizję, internet, mieszkanie, prąd czy gaz oraz zaległe alimenty i opłaty sądowe.

Według KRD najbardziej zadłużonym miastem na prawach powiatu w Polsce jest Wałbrzych w woj. dolnośląskim. To niewiarygodne, ale zadłużenie w przeliczeniu na 1000 mieszkańców wynosi niemal 4 mln zł. Najbardziej zadłużonym powiatem jest zaś powiat nowodworski z woj. pomorskiego. Tam wartość zadłużenia na 1000 mieszkańców wynosi 2,2 mln zł.

Najbardziej zadłużone powiaty w województwie podlaskim [LISTA]

A jak wygląda sytuacja w województwie podlaskim? Według danych z Krajowego Rejestru Długów na tle całej Polski, a zwłaszcza tych powiatów ze Śląska oraz Pomorza, nie jest tak tragicznie. Mimo to w regionie są dłużnicy, a jeden powiat na tle pozostałych wypada słabo. Według KRD najgorzej sytuacja wygląda w Suwałkach. Tam zadłużenie na 1000 mieszkańców osiągnęło kwotę 1 379 300 zł! A gdzie sytuacja jest najlepsza? W powiecie łomżyńskim. Tam zadłużenie osiągnęło 561 378 zł.

Listę pięciu najbardziej zadłużonych powiatów w województwie podlaskim w przeliczeniu na 1000 mieszkańców znajdziesz w galerii poniżej.

Trzycyfrowa kwota za jeden post. Tyle zarabia znana piłkarka w social mediach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE