Maxim - Truskawki. Nowy pozytywny letniak prosto z Białegostoku! [WIDEO]

2020-07-17 12:12
Maxim
Autor: Fris Maxim

Białostocki raper Maxim wypuścił właśnie nowy singiel zapowiadający jego kolejną solową płytę. "Truskawki" to pozytywny letniak w sam raz na wakacyjny chillout. Możemy w nim poznać białostoczanina w zupełnie nowej odsłonie. Jesteście ciekawi? Posłuchajcie kawałka na ESKA.PL Białystok!

Pierwsza plenerowa Impreza w Bielsku Podlaskim po koronawirusie

Maxim - Truskawki. Premiera nowego singla z Białegostoku

W piątek, 17 lipca, na kanale Maxymalnie pojawił się nowy kawałek "Truskawki". Jego autorem jest białostocki raper Maxim znany w lokalnym środowisku zarówno z działalności solowej, jak i występów w zespole SamoHa. "Truskawki" zapowiadają jego kolejne wydawcnitwo pt. "KLASA". O czym opowiadają?

Zobacz też: MAXIM zagra na żywo w... Twoim domu! Raper przygotowuje nietypowy koncert

Nowy singiel Maxima to pozytywny letniak, w sam raz na wakacyjny wyjazd. Na lajtowym bicie autorstwa Mantra x LTTB usłyszymy wpadający w ucho refren oraz melodyjne zwrotki opowiadające przede wszystkim o relacji damsko-męskiej. Jednego jednak jesteśmy pewni: w takiej odsłonie Maxima prawdopodobnie jeszcze nie słyszeliście.

Chcecie się przekonać? Posłuchajcie sami:

Kim jest Maxim?

Piotr Maksim (ps. Maxim) to białostocki raper i aktywista hip hopowy. Działalność na scenie zaczynał jako uczestnik tzw. ustawek freestyle'owych. Był również organizatorem rozmaitych eventów na rzecz promocji białostockiego hip hopu.

Absolwent i stypendysta Uniwersytetu w Białymstoku uczestniczył w zorganizowanej przez uczelnię konferencji pod hasłem "Miejska poezja, która tętni w bruku, czyli polska kultura hip-hopowa: miłoszOFFnia’’. Wraz z innymi muzykami opowiadał poezję Czesława Miłosza hip-hopem.

W lokalnym podziemiu Maxim debiutował mixtapem (nagranym wraz z Adachem) "Rzuć to na sprzęt!". W 2013 roku ukazała się jego solowa płyta "MAXYMALNIE". W 2014 roku związał się z warszawską wytwórnią Aloha Entertainment. W ramach współpracy powstał album Maxim & Blaze "Reszty nie trzeba". W 2016 roku raper wydał kolejny solowy longplay "MAXIMUS", a 2 lata później - projekt Maxim & Pablo Subito "All In".

Od 2018 roku Maxim występuje jako frontman podlaskiego kolektywu SamoHa.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE