Nie pozwólmy zabić Mruka. Licealistka i jej mama ratują żubra skazanego na śmierć

2020-01-08 10:17
Nie pozwólmy zabić Mruka. Licealistka i jej mama ratują żubra
Autor: PrintScreen

Kiermusy. Licealistka z Warszawy chce uratować przed ostrzałem żubra Mruka Kiermus. Właściciel postanowił uśmiercić zwierzę, z którym Maja od lat jest związana. W internecie kraży petycja ph. #ratujmymruka.

Kochani! Pilnie potrzebujemy Waszej pomocy, aby uratować życie kochanego żubra Mruka! - czytamy na stronie, gdzie każdy może podpisać petycję skierowaną do Głównego Dyrektora Ochrony Środowiska. Chodzi o zwierzę z pierwszej prywatnej Ostoi Żubra w Kiermusach, której właściciele wystąpili o pozwolenie na odstrzał najstarszego samca w stadzie. - Jest nim właśnie wspaniały, dostojny i cudowny Mruk - pisze autorka petycji, Anna Romanowska.

Zobacz też: Marta Dobecka. Kim jest znana partnerka Dawida Podsiadło?

Kobieta zainicjowała akcję ratowania żubra po artykule, który ukazał się w Kurierze Porannym. Dotyczył właściciela Kiermus, który zawnioskował do Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska o odstrzał 3 żubrów. Ostatecznie wycofał się z planu i postanowił pozbyć się jednego, najstarszego w stadzie samca, który jest stary i chory. Sytuacją zwierzęcia przejęła się Maja, licealistka z Warszawy, która od lat odwiedza Kiermusy. Przez ten czas zdążyła zaprzyjaźnić się z żubrem, nadając mu nawet imię Mruk. 

W akcji ratowania zwierzęcia pomaga Mai jej się mama. Wspólnie zamierzają zebrać 2 tysiące podpisów.

Kiermusy. Licealistka i jej mama ratują żubra Mruka przed śmiercią

W internecie krąży już petycja pn. Nie pozwólmy zabić żubra z Kiermus #ratujmymruka. Do godziny 10 w środę, 8 stycznia, podpisało się pod nią ponad 1000 osób.

- Znaleźliśmy już chętną zagrodę, która Mruka przygarnie. Jednak musimy wstrzymać decyzję o pozwoleniu na jego zabicie! Będzie ona podjęta w tym miesiącu przez Państwową Radę Ochrony Przyrody - apeluje mama Mai, Anna Romanowska. - Włączcie się do akcji na FB, podpiszcie petycję, piszcie posty z hasztagiem #ratujmymruka - zachęca.

Jeśli chcesz podpisać petycję, możesz to zrobić TUTAJ.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE