Autor: Jagiellonia Białystok

Ekstraklasa

Ledwie co ruszyli, a Jagiellonia przejmuje dowodzenie w Ekstraklasie

2024-02-12 16:44

Inauguracja rundy wiosennej PKO Ekstraklasy przyniosła zmiany na szczycie tabeli. Jagiellonia, która zimę spędziła na drugim miejscu wskoczyła na fotel lidera.

Piłkarska ekstraklasa wróciła po 50 dniach przerwy. Pierwsza kolejka przyniosła sporo emocji oraz zmiany na górze tabeli.

Jagiellonia potwierdziła, że nadal jest efektowna i bramkostrzelna. W wyjazdowym meczu Duma Podlasia pokonała Widzew Łódź 3:1 i zameldowała się na samym szczycie.

Roszady

Szansę na lidera miał Śląsk Wrocław, ale w na inaugurację wiosny przegrał u siebie z Pogonią Szczecin 0:1. Mimo, że Ekipa z Dolnego Ślaska ma tyle samo punktów co Jaga, to gorszy bilans bramkowy i zostaje za plecami Dumy Podlasia.

Mistrz bez punktów

Dystans do Jagiellonii traci również Raków Częstochowa, który zanotował porażkę w Wartą Poznań 1:2. Mistrzowie Polski są obecnie na lokacie szóstej ze stratą 9 pkt. do lidera.

Zwycięstwa na wiosnę odniosły Lech i Legia, które mają odpowiednio 5 i 6 pkt. straty do Jagiellonii.

Imponuje ofensywa

Jagiellonia pokazała, że po przerwie zimowej nie straciła swojej siły rażenia. Zespół dorzucił kolejne 3 gole i ma na koncie 48 strzelonych bramek. Drugi pod tym względem Raków uzbierał 36 trafień