Podlaska KAS przejęła mienie za ponad 31 mln zł

i

Autor: Podlaska KAS Podlaska KAS przejęła mienie za ponad 31 mln zł

Kolosalne przekręty i sutenerstwo. Podlaska KAS rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą

2021-08-16 8:32

W ramach dwóch postępowań służby zabezpieczyły na poczet przyszłych kar i grzywien mienie przestępców o wartości ok. 31,3 mln. W jednym z postępowań brała udział podlaska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) – KAS i CBŚP rozbiły zorganizowaną grupę przestępczą, która wyłudzała środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Rozbicie zorganizowanej grupy przestępczej, zatrzymanie podejrzanych, czy przejęcie urządzeń służących do popełniania przestępstw nie kończy prowadzonych śledztw. Służby dążą do ustalenia i przejęcia majątków należących do podejrzanych. 

W ramach dwóch postępowań, na poczet przyszłych kar i grzywien, zabezpieczono mienie o wartości ok. 31,3 mln zł – są to głównie nieruchomości i udziały w spółkach. 

Podczas pierwszej akcji, KAS, CBŚP i Prokuratura Krajowa rozbiły zorganizowaną grupę przestępczą. Jej członkowie wyłudzali ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego dofinansowania na realizację projektów wdrażających innowacyjne linie technologiczne z branży higienicznej. O sprawie informowaliśmy w czerwcu 2021 r.: KAS i CBŚP rozbiły grupę wyłudzającą dofinansowanie na realizację innowacyjnych projektów. W tym postępowaniu zabezpieczono udziały w spółkach oraz nieruchomości (domy, mieszkania i apartamenty) o wartości blisko 26 mln zł

Największy w historii przemyt papierosów przechwycony przez KAS i SG

Drugą sprawę prowadzą od kilku miesięcy CBŚP i Prokuratura Krajowa. Grupa przestępcza działała w Polsce, ale też prowadziła agencje towarzyskie w Wielkiej Brytanii. Zyski były transferowane do Polski, gdzie inwestowano je w nieruchomości. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono domy, mieszkania i działki budowlane o wartości ponad 5,3 mln zł.

Źródło: Informacje prasowe KAS Podlaskie

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE