Kolejne wyłączenia prądu w Białymstoku. Sprawdziliśmy, na których osiedlach będą przerwy w dostawie energii

i

Autor: pixabay.com Linie energetyczne

Kolejne wyłączenia prądu w Białymstoku. Sprawdziliśmy, na których osiedlach będą przerwy w dostawie energii

2022-10-25 11:52

W kolejnym tygodniu w Białymstoku szykują się wyłączenia prądu. Zapowiedziała je PGE Dystrybucja S.A. Sprawdziliśmy, na których ulicach Białegostoku trzeba spodziewać się przerw w dostawach energii.

Wyłączenia prądu w Białymstoku [LISTA]

Sprawdziliśmy, gdzie w tym tygodniu wystąpią wyłączenia prądu w Białymstoku. Okazuje się, że dotyczą one wielu osiedli stolicy Podlasia. Dokładną listę ulic, gdzie nie będzie energii elektrycznej, z podziałem na dni tygodnia, znajdziesz w poniższej galerii.

Dlaczego wyłączają prąd?

Choć może się to wydawać nie do pomyślenia, wyłączenia prądu nie są zjawiskiem nowym. Przerwy w dostawie energii występują nie tylko po wielkich burzach, kiedy zerwane są linie energetyczne. Nie chodzi tu również o typowy blackout, czyli odcięcia prądu spowodowane niedostateczną ilością węgla i wody dla elektrowni. Dlaczego wyłączany jest prąd? Powodów jest kilka:

  • modernizacja sieci np. przyłączenie nowo wybudowanej sieci energetycznej,
  • modernizacja istniejącej sieci,
  • konserwacja stacji transformatorowej,
  • awarie instalacji domowej budynków jednorodzinnych lub w części budynków administrowanych, skutkujące najczęściej zadziałaniem wkładek bezpiecznikowych.
Białystok. Pościg ulicami miasta za 25-letnim Litwinem. Wcześniej ukradł auto
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE