Kierowca uciekał przed policją. Porzucił auto i ukrył się w koszu na śmieci

2021-10-12 12:54
policja
Autor: mszzz

31-letni kierowca skody zwrócił uwagę policjantów, ponieważ złamał przepisy ruchu drogowego. Nie chciał się jednak zatrzymać do kontroli i zaczął uciekać. Porzucił auto w centrum miasta, kontynuując ucieczkę pieszo. W końcu postanowił się ukryć. Jako kryjówkę wybrał kosz na śmieci.

Wydarzenia rozegrały się w minioną niedzielę. W godzinach porannych na osiedlu Białostoczek policjanci z miejskiej patrolówki zauważyli skodę, która przejechała na czerwonym świetle. Mundurowi natychmiast dali kierowcy polecenie do zatrzymania się. Ten jednak postanowił uciekać.

Pirat drogowy zdołał dojechać do centrum miasta i porzucił auto w okolicach galerii handlowej. Dalej uciekał pieszo. W ręce policjantów wpadł chwilę później.

Czytaj też: Suwałki. Furiat zrzucał MEBLE na zaparkowane samochody [ZDJĘCIA]

Mundurowi znaleźli "uciekiniera" schowanego w koszu na śmieci. Prawdopodobnie na jego decyzję o ucieczce wpłynął fakt, że prowadził auto pod wpływem alkoholu - miał go w organizmie 0,5 promila - nie posiadał uprawnień do kierowania, a także posiadał przy sobie niewielką ilość amfetaminy. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło także na jaw, że mieszkaniec gminy Wasilków jest poszukiwany do odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Podejrzany został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia 31-latek usłyszał dwa zarzuty: niezatrzymania się do kontroli i posiadania narkotyków. Za niezatrzymanie się do kontroli grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a za posiadanie narkotyków do 3 lat pozbawienia wolności.

Daria w ESKA Live zaśpiewała megahity i premierowy utwór [ZAPOWIEDŹ]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE