Kiedy wymienić opony na letnie? Ile kosztuje taka wymiana na Podlasiu?

i

Autor: pexels.com pexels.com - zdjęcie ilustracyjne

Kiedy wymienić opony na letnie? Ile kosztuje taka wymiana na Podlasiu?

2023-03-20 16:02

Wymiana opon zimowych na letnie to jedna z najważniejszych czynności, jakie kierowca musi zrobić w okresie wiosennym. Kiedy konkretnie najlepiej to zrobić? Ile kosztuje? Sprawdź, jakie ceny wymiany opon są w województwie podlaskim.

Kilka pierwszych ciepłych dni nowego roku zawsze są zwiastunem nadchodzącej wiosny. Wielu kierowców myśli już wtedy o wymianie opon z zimowych na letnie. Sama czynność nie jest jednak taka prosta, a z uwagi na marcową zmienną pogodę, może również okazać się zgubne. Kiedy zatem najlepiej wymienić opony zimowe na letnie?

Wymiana opon zimowych na letnie 2023

Wymiana opon zimowych na letnie powinna nastąpić w momencie, kiedy temperatura na zewnątrz stale przekracza 7 stopni Celsjusza. Eksperci bowiem od lat przestrzegają, że opony zimowe są przeznaczone do jazdy w niskich temperaturach i po śniegu, w warunkach letnich mogą przyczynić się do pogorszenia osiągów i bezpieczeństwa.

Z reguły, ze względu na klimat panujący w Polsce, opony najczęściej wymienia się w między kwietniem a majem. W przypadku, jeśli temperatura nadal spada poniżej 7 stopni Celsjusza, warto pozostawić opony zimowe na dłużej.

Kiedy wymienić opony w samochodzie?

Oprócz zmieniających się pór roku należy wziąć również pod uwagę:

  • zużycie bieżnika,
  • wiek opony,
  • warunki atmosferyczne,
  • utratę ciśnienia w oponie.

Ceny wymiany opon w woj. podlaskim

Ceny wymiany opon w województwie podlaskim mogą różnić się w zależności od miasta, zakładu w którym chcemy wymienić, ale także rodzaju i rozmiaru opon. Średnio jednak w Białymstoku i na Podlasiu należy spodziewać się takich cen:

  • Wymiana dwóch opon letnich lub zimowych bez wyważenia: od 20 zł do 40 zł,
  • Wymiana dwóch opon letnich lub zimowych wraz z wyważeniem: od 40 zł do 80 zł,
  • Wymiana czterech opon letnich lub zimowych bez wyważenia: od 40 zł do 100 zł,
  • Wymiana czterech opon letnich lub zimowych wraz z wyważeniem: od 60 zł do 160 zł.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE