jaga 5:2 wisła

Autor: Biuro prasowe Jagiellonii Białystok

Hat-tricka Puljica. Jagiellonia rozbiła Wisłę Płock 5:2

2020-11-24 9:20

Po trzech porażkach z rzędu Jagiellonia Białystok wróciła na zwycięskie tory. Wróciła i to naprawdę z przytupem. Żółto-czerwoni ograli Wisłę Płock 5:2

Na kilka dni przed spotkaniem w Jadze zapanował covidowy szpital, do gry nie byli zdolni podstawowi piłkarze jak: Ivan Runje, Taras Romańczuk, Maciej Makuszewski i Paweł Olszewski.

Białostoczanie jednak uderzyli od samego początku i po kwadransie prowadzili 2:0. Najpierw zagranie z rzutu wolnego wykorzystał Jakov Puljić, a po chwili bramkarza gości pewnie pokonał Jesus Imaz.

Druga połowę Jagiellonia rozpoczęła jeszcze lepiej niz pierwszą, bo już w 46 minucie podwyższyła na 3:0. Tomas Prikryl zagrał dobrą piłkę do Jakova Puljić, który wpakował futbolówkę do siatki.

W 51 minucie Wisła zdobyła bramkę kontaktową, bramkarza Jagi strzałem z bliska pokonał Dawid Kocyła.

W 62 minucie Jaga zdobyła czwartego gola w tym meczu, autorem trafienie był kapitan "Żółto-czerwonych" Martini, który popisał się silnym uderzeniem pod poprzeczkę bramki gości.

Nie minęły 3 minuty, a Jaga zdobyła piątego gola w tym meczu. Pulji uderzył przy słupku i skompletował w tym meczu  hat-tricka.

Wisła odpowiedziała jeszcze trafieniem Damiana Rasaka w 71. minucie.