Dąbrowa Białostocka. 44-latka miała się spotkać ze znanym wokalistą. Została oszukana

2022-01-11 15:24
Dąbrowa Białostocka. 44-latka miała się spotkać ze znanym wokalistą. Została oszukana
Autor: pixabay.com Dąbrowa Białostocka. 44-latka miała się spotkać ze znanym wokalistą. Została oszukana

Oszust przedstawiający się jako popularny polski wokalista wykorzystał łatwowierność 44-latki z powiatu sokólskiego. Mężczyzna zaoferował jej spotkanie, za które kobieta zdecydowała się zapłacić pokaźną sumę pieniędzy.

Jak poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Sokółce, w poniedziałek (10 stycznia) do funkcjonariuszy z dąbrowskiego komisariatu zgłosiła się 44-latka z informacją, że padła ofiarą oszustwa. Kobieta podczas ostatnich świąt zdecydowała się wysłać życzenia do popularnego wokalisty. Okazało się jednak, że profil piosenkarza na portalu społecznościowym był fałszywy.

Mieszkanka gminy Dąbrowa Białostocka przez kilka dni korespondowała z naciągaczem. Ten uzyskując zaufanie kobiety w trakcie wymiany wiadomości zaproponował jej spotkanie. Wykorzystując łatwowierność 44-latki namówił ją do zakupu biletu na spotkanie za kwotę 4500 złotych. Pewna, że dzięki temu pozna popularną osobę wykonała przelew na podany rachunek bankowy. W momencie, kiedy mężczyzna zażądał kolejnych pieniędzy, m. in. na opłacenie hotelu i ochrony, kobieta zgłosiła sprawę funkcjonariuszom.

Policja apeluje o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

Ruszyła budowa tzw. kładki Trzaskowskiego. Ścięto 40 drzew w obszaru Natura 2000

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE