Chciał mieć darmowy prąd. Przewody z mieszkania podłączył do... baneru reklamowego [ZDJĘCIA]

2021-12-13 12:32

Na nietypowy pomysł wpadł pewien 61-letni bielszczanin, który chciał zaoszczędzić na opłatach za energię elektryczną. Mężczyzna ze swojego mieszkania nielegalnie podłączył przewody elektryczne do baneru reklamowego jednej z firm ubezpieczeniowych. Grozi mu za to do 5 lat więzienia.

W miniony czwartek (9 grudnia) bielska policja otrzymała informację od pracowników urzędu miejskiego o tym, że mieszkaniec jednego z bloków w centrum miasta może kraść prąd.

— Okazało się, że 61-latek wykorzystał w tym celu sąsiedztwo biura firmy ubezpieczeniowej. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna przez balkon swojego mieszkania przewodami podłączył się do kabla zasilającego baner reklamowy tej firmy i nielegalnie pobierał energię elektryczną — poinformował zespół prasowy KPP w Bielsku Podlaskim.

Śledczy będą teraz wyjaśniać, jak długo bielszczanin kradł prąd oraz jaka jest wysokość strat poniesionych przez pokrzywdzonych właścicieli firmy ubezpieczeniowej. Zgodnie z kodeksem karnym kradzież energii elektrycznej jest to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Elbląg. Wjechał na skrzyżowanie na czerwonym

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE