Bielsk Podlaski przywitał wakacje. Pierwsza impreza masowa po pandemii [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-06-29 13:18 Łukasz Stepaniuk

Na muszli koncertowej wystąpiły lokalne zespoły Studio Piosenki "Fart" i Dekada Band. Gwiazdą wieczoru była białostocka grupa SamoHa. Na terenie imprezy mogło przebywać nie więcej niż 150 osób. Organizatorzy zadbali by była zachowana odległość 2 metrów pomiędzy uczestnikami zabawy. Miejsce do tańca było otoczone taśmą - wstęp był zabroniony

- Nie planowaliśmy tej imprezy wcześniej. Chcieliśmy sprawdzić, czy bielszczanie są gotowi na powrót imprez plenerowych - powiedziała nam dyrektor Bielskiego Domu Kultury Elżbieta Fionik - Zastanawiamy się czy to nie była decyzja zbyt odważna. Wiemy jednak, że do odważnych świat należy. To pierwsza impreza plenerowa w Bielsku Podlaskim od sylwestra - dodaje, podkreślając, że już wkrótce BDK zaprosi mieszkańców na kolejne wydarzenia na muszli koncertowej.

Studio Piosenki "Fart" przedstawiło bardzo bogaty program. Wśród licznych piosenek pojawiły się nawet utwory w języku Białoruskim i dobrze znane piosenki Czesława Niemena. Grupa pochwaliła się swoimi solistkami, duetami itd., które z sukcesami występują na regionalnych i ogólnokrajowych konkursach piosenkarskich.

Bardzo przyzwoicie zaprezentował się zespół Dekada Band. Tworzą go muzycy z Bielska Podlaskiego, Brańska, Białegostoku i Goniądza, a wokalistka pochodzi z Ukrainy. Muzycy co prawda zaprezentowali głównie covery, ale zrobili to z klasą, ze smakiem i przede wszystkim na wysokim muzycznym poziomie.

Miłośników muzyki "na żywo" w Bielsku jednak nie było wielu. Przed sceną przewinęło się nie więcej niż 150-200 osób. Na pewno wpłynęła na to sytuacja związana z epidemicznym stanem w naszym kraju i regionie.

Niewątpliwie wielu bielszczan pozostało w domach ze względu na burzową pogodę. Był, deszcz, błyskawice, słońce a nad muszlą pojawiła się nawet tęcza.

Bielski Dom Kultury w Bielsku Podlaskim już w październiku przeniesie sie do nowej siedziby. Kończy się przebudowa budynku przy ulicy 3 maja. To jedna z największych inwestycji miejskich w ciągu ostatnich kilku lat.

"Witajcie Wakacje" to była też okazja dla białostockiego zespołu SamoHa na powrót do występów przed prawdziwą publicznością

- Był to nasz pierwszy i póki co nie wiadomo czy ostatni koncert po przerwie na koronawirusa - powiedział naszemu reporterowi Piotr Maxim Maxymalny z zespołu SamoHa - czekamy na jakieś "odmrożenia". Liczyliśmy w tym sezonie na masę koncertów, a jak na razie zagraliśmy jeden - dzisiejszy.

Zespół SamoHa podczas występu w Bielsku Podlaskim przedstawił swoje największe hity, ale też dwa nowe utwory. Były to "#Hot16Challenge2" po którym do zabawy w akcji zostało nominowane miasto Bielsk Podlaski, oraz piosenka o tematyce ekologicznej "Planeta Ziemia". Obie piosenki publicznie zostały wykonane po raz pierwszy.

Oto rozmowa reportera Radio Eska Łukasza Stepaniuka z Piotrem Maximem Maxymalnym z zespołu SamoHa

Pierwsza plenerowa Impreza w Bielsku Podlaskim po koronawirusie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.