Białystok już tak nie wygląda! Tych kultowych miejsc już nie ma. Zobacz co jest tam teraz [ZDJĘCIA]

i

Autor: Jakub Sadkowski Zamknięta Galeria Kwadrat. Była jedną z pierwszych galerii handlowych w Białymstoku

Białystok kiedyś i dziś

Białystok już tak nie wygląda! Tych kultowych miejsc już nie ma [ZDJĘCIA]

2023-09-23 12:52

Niewiele pozostało już po Białymstoku z ubiegłego wieku. Są jeszcze nadal ci sami mieszkańcy, ale miasto architektoniczne nie przypomina już tego z czasów PRL-u. W międzyczasie zniknęło także wiele kultowych budynków. Co jest tam teraz? Postanowiliśmy to sprawdzić. Efekty zobaczycie poniżej w naszej galerii.

Białystok zmienił się przez ostatnie lata nie do poznania. Wymieniono tu mocno infrastrukturę drogową, przebudowano dworce, w mieście przybywa wciąż zabudowy mieszkaniowej, cały czas powstają także nowe osiedla bloków.

Z miasta zniknęła też większość bazarów i domów handlowych, które zostały zastąpione przez nowoczesne galerie handlowe. Można powiedzieć, że po czasach PRL-u nie ma już niemal w Białymstoku śladu.

Kultowe miejsca w Białymstoku, których już nie ma. Zobacz co jest tam teraz

Po kultowych niegdyś miejscach pozostały tylko wspomnienia. Co jednak znajduje się tam teraz? Postanowiliśmy to sprawdzić i w efekcie czego stworzyliśmy galerię zdjęć. Zobaczycie na nich przestrzenie, które kiedyś dobrze znał każdy białostoczanin.

Niektóre z nich święcą teraz pustkami, w miejscu innych postawiono nowe budynki, kolejne zmieniły się nie do poznania. Są też takie, które pozostały wciąż w niezmienionej formie. Ich czasy świetności jednakże już dawno przeminęły i obecnie raczej straszą swoim wyglądem lub stanowią pożywkę dla fanów eksplorowania porzuconych obiektów.

Białystok kiedyś i dziś

Miasto niewątpliwie z przytupem weszło w XXI wiek, jednak każdy kto żył w Białymstoku kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu, może z nutą nostalgii wspominać chociażby słynny bazar przy ul. Jurowieckiej, reprezentatywną Halę Włókniarza, liczne kina studyjne czy wystawne domy handlowe.

Co do jednego nie mamy wątpliwości, ten Białystok już nie wróci, ale pozostały po nim dobre wspomnienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE