Awaria - Google nie działa. Co się stało?

i

Autor: pixabay Awaria - Google nie działa. Co się stało?

Awaria Google. Nie działa Youtube, Analytics, Gmail, Meets i inne [14.12.2020]

2020-12-14 13:34

Awaria Google. Co się stało? Dziś, 14 grudnia, padły serwisy takie jak Youtube, Analytics, Gmail, Meets. Awaria Google ma charakter globalny. Po wejściu na stronych tych i innych serwisów pojawiają się komunikaty o błędzie. Nie działają ponadto sklep Google Play czy Google Maps. Co jest przyczyną awarii?

Jak informuje serwis DownDetector, awaria Google zaczęła się w poniedziałek (14 grudnia) w godzinach popołudniowych. Nie działają wszystkie usługi Google - sklep Play z aplikacjami na Androida, YouTube, Gmail, Duo i inne. Po wejściu na strony tych serwisów pojawia się komunikat o błędzie. Problemy napotykają także osoby korzystające z Google Meets, które używane jest obecnie m.in. do nauczania zdalnego czy spotkań firmowych. 

Zobacz też: YouTube nie działa - awaria 14.12.2020. Co się stało?

Awaria Google - co się stało? [14.12.2020]

Co jest przyczyną awarii serwisów Google? Na razie nie wiadomo, czy to atak hakerski, czy zwykła awaria serwerów. Nie ma także na razie żadnych informacji, kiedy awaria Google zostanie usunięta.

Aktualizacja: Awaria została usunięta.

Awaria. Google nie działa

Google to światowy gigant, amerykańskie przedsiębiorstwo informatyczne, którego twórcy są autorami najpopularniejszej na świecie wyszukiwarki internetowej. Najbardziej znanymi usługami oferowanymi przez spółkę są ponadto serwisy reklamowe AdWords oraz AdSense, które stanowią główne źródło dochodów spółki. Awaria Google sprawiła, że nie działają obecnie takie usługi i serwisy, jak m.in.:

  • poczta Gmail,
  • serwisy Google Maps i Google Earth,
  • Google Chrome
  • Google Desktop.

Od 2007 Google wraz z innymi przedsiębiorstwami z Open Handset Alliance jest zaangażowane w rozwój platformy Android. Spółka znana jest z tajemniczości dotyczącej planowanych w przyszłości usług, ale według deklaracji samych założycieli, dotyczą one nawet tak odległych zagadnień, jak sztuczna inteligencja na wielką skalę. 

Do Google'a należy także najpopularniejszy na świecie serwis wideo Youtube.

Google nagrodził wrocławskie zoo Złotą Pinezką!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE