Atak na granicy z Białorusią. Ranna funkcjonariuszka! Ma złamany nos

i

Autor: Twitter: Straż Graniczna Atak na granicy z Białorusią. Ranna funkcjonariuszka! Ma złamany nos

Atak na granicy z Białorusią. Ranna funkcjonariuszka w szpitalu. Ma złamany nos

2022-01-10 10:02

Funkcjonariuszka ranna w nocy z soboty na niedzielę podczas siłowego forsowania granicy polsko-białoruskiej przez migrantów została przewieziona na badania do szpitala w Białymstoku. Ma złamany nos - powiedziała w poniedziałek PAP rzeczniczka Straży Granicznej por. Anna Michalska.

W nocy z soboty na niedzielę doszło do siłowej próby sforsowania granicy polsko-białoruskiej na odcinku ochranianym przez SG w Czeremsze. Jak podkreśliła rzeczniczka SG, "bardzo agresywna grupa" rzucała kamieniami w stronę polskich patroli i oślepiała je laserami. Na miejscu obecne były również osoby w mundurach białoruskich. W stronę polskich służb rzucano również petardami hukowymi.

- W wyniku rzucania tych petard hukowych, nasza funkcjonariuszka została ranna i przewieziona do szpitala" – zaznaczyła w niedzielę por. Michalska. W poniedziałek podkreśliła, że ranna funkcjonariuszka została przewieziona do szpitala w Białymstoku, gdzie przechodzi kolejne badania. "Kobieta ma złamany nos - potwierdziła rzeczniczka.

Teść strzelał do Antka Królikowskiego! Szokujące nagranie

Ostatniej doby polsko-białoruską granicę próbowało nielegalnie przekroczyć 49 osób - poinformowała w poniedziałek Straż Graniczna. Doszło do próby siłowego forsowania granicy.

W zeszłym roku Straż Graniczna zanotowała niemal 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W grudniu odnotowano 1,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w listopadzie 8,9 tys., w październiku 17,5 tys., we wrześniu 7,7 tys., zaś w sierpniu 3,5 tys.

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego.