samolot

i

Autor: Pronar

Amerykański Beechcraft 1900D będzie latał po podlaskim niebie

2020-12-31 0:17

Potężny, dwusilnikowy samolot pasażerski Beechcraft 1900D dołączył do floty lotniczej firmy Pronar z Narwi. Wyposażona w 18 miejsc dla pasażerów maszyna amerykańskiej produkcji może na jednym tankowaniu przelecieć 2300 km.

Dwusilnikowy Beechcraft 1900D przybył na Podlasie po długiej podróży ze stanów Zjednoczonych. Maszynę zakupiła firma Pronar zajmująca się produkcją i sprzedażą maszyn i urządzeń rolniczych. Samolot służyć ma przede wszystkim celom biznesowym.

Samolot przybył na Podlasie z USA, a dokładnie z lotniska w Karolinie Południowej. Zanim maszyna dotarła do Narwi miała międzylądowania Reykjaviku (Islandia), norweskim Bergen oraz Modlinie.

samolot narew

i

Autor: Pronar

To już kolejna maszyna firmy Pronar, która od 2016 r. posiada własne lotnisko. Jego unikalnym wyróżnikiem jest pas startowy o długości niemal 1500 metrów o twardej nawierzchni z tworzywa sztucznego. Spośród pasów budowanych w tej technologii pas w Narwi jest najdłuższy na świecie.

Flota powietrzna firmy, to m.in:

  • Diamond DA42,
  • Beechcraft King Air C90 oraz King Air C250,
  • śmigłowce Schweizer 333 i Mi-2.

Beechcraft 1900D ma dopuszczalną masie startową rzędu 7,7 tony, maszyna osiąga prędkość ponad 500 km/h.

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 17
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Sylwester w czasie pandemi [Sonda]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE