200 żołnierzy w województwie podlaskim pomaga w walce z pandemią [AUDIO]

2020-11-04 0:29
Żołnierze pomagają
Autor: Paweł Jakubowski

Podlascy żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej pomagają służbom medycznym i sanitarnym w walce z koronawirusem. Wspierają nie tylko szpitale.

Prawie dwustu podlaskich żołnierzy jest zaangażowanych w walkę z koronawirusem w naszym regionie. Do terytorialsów niosących pomoc szpitalom, stacjom sanitarno-epidemiologicznym dołączył również 18. Białostocki Pułk Rozpoznawczy.

Wszyscy żołnierze odciążają przemęczony personel w szpitalach i stacjach sanitarno epidemiologicznych, ale też służą logistyką wspierając samorządy- mówi mówi kapitan Łukasz Wilczyński oficer prasowy Pierwszej Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Posłuchaj: pracy jest naprawdę dużo

Wkrótce to prawdopodobnie żołnierze we wszystkich szpitalach w regionie będą mierzyć temperaturę. Terytorialsi już samodzielnie w niektórych miastach monitorują osoby na kwarantannie​ w innych pomagają policjantom.

Jak pilotuje się samolot? Sprawdziliśmy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE