Żywieckie Centrum Wolontariatu ma nową siedzibę

2022-11-24 10:27
Żywieckie Centrum Wolontariatu zaprasza
Autor: Żywieckie Centrum Wolontariatu

Ulica Kościuszki 3, I piętro - zapamiętajcie ten adres. To ważne miejsce na mapie miasta

Nowy adres

Ten adres warto zapamiętać. Ulica Kościuszki 3 pierwsze piętro - to nowy adres Żywieckiego Centrum Wolontariatu. To miejsce daje nam sporo możliwości - jest biuro, niewielkie zaplecze kuchenne i sala konferencyjna - przyznaje Teresa Cimała - szefowa Stowarzyszenia Paramus, które koordynuje centrum Wolontariatu.

Mamy nareszcie naszą siedzibę stacjonarną, nie jesteśmy więc już ekipą lotnych wolontariuszy i mamy swoje miejsce - przyznaje Teresa Cimała. - Myślę, że będzie nam trochę łatwiej działać. Możemy spotykać się regularnie, bo nie jesteśmy już uzależnieni od harmonogramów i możliwości instytucji czy organizacji, z którymi współpracowaliśmy. Teraz jesteśmy u siebie - przyznaje szefowa centrum.

Główne zadanie naszego centrum to pośrednictwo w pomocy - dodaje Teresa Cimała.

Staramy się pośredniczyć w wolontariacie. Zachęcamy organizacje, które potrzebują wsparcia wolontariuszy do zgłaszania nam takiego zapotrzebowania, i co ważne - zachęcamy też osoby, które mają chęć działania jako wolontariusz, aby zgłaszały się do nas. My już zajmiemy się odpowiednim przekierowaniem pomocy - zapewnia.

Wszystkie bieżące informacje dotyczące działań i inicjatyw, w które włącza się centrum znajdziecie na facebooku Żywieckie Centrum Wolontariatu. - pamiętajcie - Kościuszki 3 na piętrze!

Zaproszenie do nowej siedziby

28 listopada o 16.00 w Żywieckim Centrum Wolontariatu będzie okazja do rozmowy o tym, JAK POMAGALIŚMY. Dyskusja będzie też próbą podsumowania działań, uporządkowania myśli na temat pomocy uchodźcom wojennym w naszym mieście, regionie. Zapraszamy - dodaje nasza rozmówczyni. Spotkanie realizowane jest w ramach Programu Korpus Solidarności, Narodowego Instytutu Wolności CRSO w partnerstwie z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Katowicach.

Wolontariusze z nową siedzibą
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE