Żywiecka Rada Sportu po pierwszym posiedzeniu. Co zrobić, żeby poprawić kondycję sportu w mieście?

2020-02-26 10:43
Żywiecka Rada sportu po pierwszym posiedzeniu
Autor: Katarzyna Graboń

Za nami pierwsze posiedzenie żywieckiej rady sportu. Przedstawiciele kilkunastu dyscyplin sportowych zasiedli do stołu, by wspólnie zastanowić się co zrobić, aby poprawić kondycję sportu na Żywiecczyźnie. Przy okazji spotkania osiemnastu sportowych działaczy otrzymało z rąk burmistrza akty powołania

Na przewodniczącego działacze wybrali Stanisława Kępkę, stanowisko wiceprzewodniczącego powierzyli Janowi Lachowi. Sekretarzem nowej grupy został Paweł Handzlik.
- To dopiero początek naszej pracy - przyznał na pierwszym posiedzeniu przewodniczący rady.
- Rada Sportu to duże wyzwanie. Zadań na pewno jest dużo, problemów naszych jest sporo. Każdy klub jest inny, każdy ma swoje problemy, specyfika dyscypliny sportu… - dodał przewodniczący i zaznaczył, że aby lepiej poznać problemy lokalnych działaczy sportowych rada weźmie udział w posiedzeniach zarządu poszczególnych klubów z terenu miasta.


Już podczas inauguracyjnego spotkania rady zarysowały się tematy, którymi rada będzie musiała się zająć. Infrastruktura sportowa w mieście, zachęcenie młodych do uprawiania sportu czy ubieganie się o środki ministerialne.


- Rada jest potrzebna. Widać jak wiele jest do zrobienia na naszym terenie - zaznaczył w rozmowie z Radiem Eska Dariusz Mrowiec. - Przyszedłem tu, by poruszyć kwestię infrastruktury. Dziś jeden z członków zaproponował byśmy postawili sobie za pierwszy cel zachęcenie dzieci i młodzieży do uprawiania sportu, ale by je zachęcać musimy mieć bazę… dwa małe orliki nie wystarczają. Jest potrzeba większej infrastruktury. Ale dogadamy się - dodawał po spotkaniu.


Zgonie ze statutem rada ma spotkać się przynajmniej dwa razy w roku. - Musimy działać od zaraz - zaznaczał na pierwszym spotkaniu wiceprzewodniczący Jan Lach. Już wiadomo, że Rada będzie spotykać się znacznie częściej.


Nowo powołana rada - jako organ doradczy burmistrza ma opiniować strategię rozwoju miasta w zakresie kultury fizycznej oraz projektu budżetu w zakresie kultury fizycznej. Członkowie rady mają także opiniować uchwały dotyczące sportu oraz programy dotyczące rozwoju bazy sportowej w mieście.

ESKA TOP 5 odc. 109
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE