Zawaliła się hala namiotowa dla koni w Lipowej. Ruszyła zbiórka na odbudowę

2022-12-19 9:19
Zawaliła się hala namiotowa dla koni w Lipowej
Autor: Fundacja Terra Spei

W piątek - 16 grudnia - z powodu obfitych opadów śniegu zawaliła się hala namiotowa dla koni w Lipowej (pow. żywiecki). ​Fundacja Terra Spei, która opiekuje się zwierzętami, apeluje o pomoc w jej odbudowie. Trwa zbiórka w sieci.

Zawaliła się hala dla koni koło Żywca. Ruszyła zbiórka na jej odbudowę

Fundacja Terra Spei to organizacja non-profit, która działa na rzecz ośrodka jeździeckiego Hanka w Lipowej koło Żywca już od dwunastu lat. Przez ten okres schronienie i pomoc znalazło tu już ponad 200 koni. 

- Postawiliśmy na ciężką pracę żeby utrzymać te konie, nigdy nie zakładaliśmy że będziemy je utrzymywać tylko z datków. I od 12 lat ciężko pracujemy. Hipoterapia, zajęcia i warsztaty z końmi dla dzieci i dorosłych, wakacje z końmi, ferie z końmi... Trzeba wykonać dużo pracy, żeby wykarmić, zaopiekować, leczyć, oporzadzać i utrzymać przy życiu 50 koni, które aktualnie są na naszym utrzymaniu - informują przedstawiciele Terra Spei.

Niestety, w piątek - 16 grudnia -  zawaliła się hala namiotowa, bez której organizacja non-profit nie jest w stanie zarobić na utrzymanie koni. Pełniła bowiem funkcję ujeżdżalni. 

W komunikacie czytamy, że hala była serwisowana, a także codziennie odśnieżana, jednak takiej ilości śniegu jaka spadła z czwartku na piątek w regionie nie była w stanie utrzymać. 

- Tak, mamy ubezpieczenie. Jednak do wypłaty odszkodowania daleko – musimy halę rozłożyć, co jest niemożliwe jeśli leży na niej śnieg, a pada nadal. A następnie firma serwisująca musi ją złożyć wymieniając połamane elementy, których jest sporo, więc koszty będą ogromne. Plus wymiana uszkodzonego oświetlenia, band, podłoża.... te prace również uniemożliwia padający ciągle śnieg - dodają przedstawiciele fundacji. 

W związku z zaistniałą sytuacją, fundacja zaapelowała o pomoc. Na portalu pomagam.pl trwa zbiórka pieniędzy na odbudowanie hali. Potrzebne jest aż 100 tys. zł. Na ten moment ponad 190 osób wpłaciło już ponad 17 tys. zł.

- Prosimy o pomoc dla naszych koni w przetrwaniu zimy i pomoc w odbudowaniu hali bez której nie mamy szans na codzienną pracę na ich utrzymanie - informuje w komunikacie Fundacja Terra Spei.

Osoby, które chciałyby pomóc, mogą to zrobić w TYM miejscu

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE