Wydział Turystyki, Kultury i Promocji Żywieckiego Starostwa zaprasza w Beskidy. Realizuje właśnie projekt pod nazwą „Beskidy zapraszają” [AUDIO]

2020-06-04 23:09
Nowy przewodnik dla turystów
Autor: Starostwo Powiatowe Żywiec

W ramach projektu powstał nowy przewodnik - Schroniska górskie w Beskidach. Projekt „Beskidy zapraszają” współfinansowany jest ze środków unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

- Jednym z najważniejszych działań tego programu jest wydanie kieszonkowej wersji broszury „Schroniska górskie w Beskidach” - tłumaczy Mirosław Dziergas - koordynator projektu.
Jego zdaniem, wydawnictwo jest absolutną nowością na turystycznym rynku wydawniczym Beskidów. Opisuje schroniska turystyczne Beskidu Żywieckiego, Małego, Śląskiego, Makowskiego i regionu Frydka-Mistka - wyjaśnia nasz rozmówca.
To niewielkie wydawnictwo stanowi kompendium bardzo przydatnej wiedzy dla odwiedzających nasz teren - dodaje.
- Najważniejszą częścią tej publikacji jest opis schronisk górskich z informacjami gdzie się znajdują, ile posiadają miejsc noclegowych, a nawet czy można płacić kartą - wyjaśnia Mirosław Dziergas.
Miłośnicy czworonogów w publikacji sprawdzą także, czy w danym obiekcie akceptowane są zwierzęta. Broszura jest już dostępna zarówno w żywieckiej Informcji Turystycznej jak i w budynku Starostwa.
W ramach projektu „Beskidy zapraszają” przewidziana jest także wizyta w Polsce czeskich partnerów. Czesi zobaczą wówczas Bielsko-Białą i Szczyrk, a mieszkać będą w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Zarzeczu na Żywiecczyźnie. Planowany jest także rajd turystyczny dla dzieci i młodzieży, który ma zachęcić młode pokolenie do uprawiania turystyki kwalifikowanej.

Schroniska górskie w Beskidach. Nowy przewodnik powstał w ramach projektu "Beskidy zapraszają"
Tak gaśnie Kraków. Piękne ujęcia z drona
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE