W Żywcu mają powstać trzy nowe przystanki kolejowe. PKP PLK planuje dalszą modernizację linii kolejowej do Zwardonia.

2020-02-10 19:37
PKP PLK planuje dalszą modernizację linii kolejowej do Zwardonia.
Autor: Stowarzyszenie Kolej Beskidzka

Jak poinformowało nas Stowarzyszenie Kolej Beskidzka PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na dokumentację przedprojektową, czyli Studium Wykonalności dla modernizacji linii kolejowej 139 - Czechowice Dziedzice - Zwardoń (gr. państwa). Jest to etap planistyczny, co dalej z tego wyjdzie?

Dopiero po zakończeniu Studium Wykonalności, co potrwa ok 2 lat - inwestor podejmie decyzję o ogłoszeniu przetargu na wykonanie modernizacji w formule zaprojektuj-wybuduj. To po stronie Wykonawcy będzie leżało wykonanie już zasadniczego projektu oraz modernizacji infrastruktury-  wyjaśnia Stowarzyszenie Kolej Beskidzka.Wykonawca będzie jednak musiał uwzględnić szczegółowe założenia Studium,na przykład parametrów dotyczących m.in. prędkości oraz nowych lokalizacji przystanków osobowych. Takie zaplanowano w Żywcu (obok Browaru oraz pod drogą nr 946 między McDonald a Tesco) - w Milówce (na przecięciu z ul. Torową) a także budowę łącznicy z linią Żywiec - Sucha Beskidzka i nowego przystanku Żywiec obok amfiteatru. Należy podkreślić, że przystanek Żywiec Park obok amfiteatru jest już uwzględniony w Studium Wykonalności rewitalizacji linii Żywiec - Sucha Beskidzka. Reasumując, po akceptacji analiz w Żywcu powstaną trzy nowe przystanki kolejowe - Żywiec Park, Żywiec Browar i Żywiec Łączki.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE