W Korbielowie będzie można darmowo skorzystać z pomocy psychologa

2020-02-07 14:07
W Korbielowie będzie można darmowo skorzystać z pomocy psychologa
Autor: Katarzyna Graboń

W Korbielowie końcem lutego uruchomiony zostanie punkt darmowej pomocy psychologicznej. Mieszkańcy będą mogli korzystać z punktu w każdy ostatni czwartek miesiąca od 17.00 do 19.00.

Punkt uruchomi Fundacja Dobry Widok razem z Dominikanami z Korbielowa.

Chcieliśmy stworzyć mieszkańcom dogodne warunki, by odważyli się poprosić o pomoc profesjonalnego psychologa – przekonuje Magdalena Waligóra z Fundacji. Dlaczego wybraliśmy właśnie klasztor?– wyjaśnia Magdalena Waligóra.

To miejsce pozwala anonimowość – przekonuje nasza rozmówczyni. – Jeśli chodzi o urzędy to niektórzy mieli zahamowania i obawiali się, że może to być gdzieś zauważone, krępowali się poprosić o pomoc. Tu nie trzeba się obawiać, również dane osobowe nie będą przez nas przetwarzane – zapewnia.
Punkt znajdzie się w klasztorze Dominikanów w Korbielowie, gdzie dyżury psychologa odbywać się będą w każdy ostatni czwartek miesiąca od 17.00 do 19.00.
Pierwszy dyżur zaplanowano na 27 lutego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE