Ukraińscy kłusownicy złapani na gorącym uczynku. Kolejna akcja Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Żywieckiego

2020-06-14 16:35
kłusownicy złapani
Autor: SSR Żywiec

Strażnicy Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Żywieckiego ujęli na gorącym uczynku dwóch obywateli Ukrainy, którzy bez wymaganych dokumentów, zabronioną metodą, w pobliżu urządzenia hydrotechnicznego wyławiali pstrągi, w tym niewymiarowe. Dzięki szybkiej reakcji strażników udało się uniknąć dalszych strat w rybostanie, chodź niestety trzy pstrągi zdążyli uśmiercić.

 Na fakt, że nie było to nieświadome zachowanie, a działanie z pełną premedytacją przemawia fakt, że złowione pstrągi kłusownicy  wynosili do pobliskich krzaków. Pseudo wędkarze nie posiadali również  dokumentów. Na miejsce został wezwany patrol policji. Okazało się, że obcokrajowcy przyjechali na Żywiecczyznę aż z Warszawy. Nie mieli pieniędzy na zapłacenie mandatów. Próbowali skontaktować się ze  znajomymi prosząc o pomoc.  Finalnie okazało się, iż mają pieniądze na koncie. Zapłacili cztery gotówkowe mandaty na łączną kwotę 1050 złotych.  Dodatkowo  zostały im, za pokwitowaniem, odebrane ryby i sprzęt który służył do kłusownictwa. Jego wartość Strażnicy szacują  na ponad tysiąc złotych.

Akcja zatrzymania kłusowników była możliwa dzięki zgłoszeniu zdarzenia przez przygodnego świadka. SSR Żywiec  serdecznie dziękuje osobie, która wykazała się taka czujnością.

-Właśnie tak, razem, nie będąc obojętnym na zaobserwowane nieprawidłowości nad naszymi wodami, łącząc i jednocząc siły możemy mieć realny wpływ na redukcję kłusownictwa i zwiększenie rybostanu, którym w przyszłości będziemy się cieszyć my oraz przyszłe pokolenie wędkarskie- tłumaczą Strażnicy z SSR Żywiec.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE