Takich ujęć z budowy S-1 jeszcze nie było. Youtuber pokazał kadry nagrane przy pomocy paralotni

2023-01-16 11:58
Takich ujęć na budowę S-1 jeszcze nie było. Youtuber pokazał kadry nagrane przy pomocy paralotni
Autor: GDDKiA

Efektowne nagranie pojawiło się kilka tygodni temu na serwisie Youtube. Jego autor, Mirek Stecyk, w niemal 33-minutowym materiale pokazał, jak wygląda budowa S-1 na odcinku Suchy Potok - Oświęcim. Zaprezentowane w filmie ujęcia robią duże wrażenie.

Ujęcia z budowy S-4 wykonane paralotnią

Nagranie relacjonujące postępy prac na S-4, a konkretnie na odcinku Suchy-Potok Oświęcim zostało opublikowane na kanale YouTube Mirek Stecyk Powered Paragliding. Jego autor regularnie zabiera swoich widzów na wirtualne "przeloty" paralotnią, prezentując beskidzkie krajobrazy i panoramy całego regionu.

Na kanale znajdują się między innymi filmy z lotu nad Palenicą, Szyndzielnią, czy Górą Żar. Filmy opatrzone są również komentarzami autora, który przybliża swoim widzom historię prezentowanych miejsc, a także na żywo dzieli się swoimi i wrażeniami z lotu. 

Trwają pracę nad odcinkiem z Bielska-Białej do Oświęcimia

Pracę nad budową nowego połączenia pomiędzy Bielsko-Białą a Oświęcimiem zostały podzielone na dwa etapy. Pierwszy z nich to 12-kilometrowy odcinek na trasie Bielsko-Biała - Dankowice, który tworzy konsorcjum firm Mirbud i Kobylarnia. Zakończenie prac przewidywane jest na listopad 2023 roku. Wartość kontraktu to ponad 586,7 mln zł. Wykonawca buduje m.in. dwujezdniową drogę ekspresową (po dwa pasy ruchu z rezerwą pod trzeci pas w każdym kierunku) oraz dwa węzły drogowe: Stara Wieś i Suchy Potok. Zadanie obejmuje budowę dróg towarzyszących drodze ekspresowej oraz obsługujących tereny przyległe.

Drugim odcinkiem powstających w ramach budowy S-1 jest licząca 15,2 kilometra trasa między Dankowicami a węzłem Oświęcim. Wykonawcą jest konsorcjum firm PORR i Mota-Engil, a według wstępnych planów pracę mają potrwać do sierpnia br. Wartość umowy na projekt i budowę tej trasy to 989,7 mln zł. W ramach zadania wykonawca buduje m.in. dwujezdniową drogę ekspresową (po dwa pasy ruchu z rezerwą pod trzeci pas w każdym kierunku) oraz trzy węzły drogowe: Oświęcim, Wola, Brzeszcze. Powstaną także drogi towarzyszące drodze ekspresowej oraz drogi obsługujące tereny przyległe. 

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE