Szklane pułapki - nie będą już takie niebezpieczne... Grupa nieformalna 3 PTAKy postanowiła zatroszczyć się o skrzydlatych przyjaciół

2021-11-17 20:06
Akcja chroniąca ptaki - na finiszu
Autor: Grupa 3PTAKy

Już udało się okleić kilkanaście przystanków i okien w prywatnych budynkach. Akcja już na finale

Specjalne oznakowanie było konieczne, ponieważ wiaty przystankowe i inne oszklone obiekty w mieście, które – ze względu na to, że są przezroczyste – są niewidoczne i bardzo niebezpieczne dla ptaków. – Niestety, ptaki rozbijają się o te zupełnie niewidoczne dla nich powierzchnie – wyjaśnia Anna Zięba, jedna z inicjatorek akcji.

– Apelujemy jeszcze do mieszkańców Żywca, jeśli znają takie miejsca, gdzie zauważają pokaleczone ptaki – by zgłosili się do nas, zaopatrzymy was w specjalne naklejki, albo sami okleimy wskazane miejsca – dodaje.

Akcja trwa jeszcze tylko do końca tygodnia, ale jak zapewniają wolontariusze – naklejek wystarczy dla wszystkich chętnych. – Mamy ich tysiące, nie zabraknie dla nikogo – zapewnia. Naklejki opracowane zostały przez specjalistów z fundacji Szklane Pułapki, która bada zjawisko na całym świecie.

Akcja realizowana jest w ramach programu Bezpieczny ptak – stop niewidzialnym pułapkom, który dofinansowany został z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Hotel dla jeży w Krakowie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE