Światło wraca na ulice. Od dziś nocą znowu będzie jasno

2021-11-30 19:37
Znowu będą świecić nocą
Autor: pixabay

Burmistrz zdecydował, że względów bezpieczeństwa latarnie będą dodatkowo świecić od północy do 4.00 rano

Robi się jaśniej, a konkretnie w Żywcu i to nocami. Taką decyzję ogłosił ostatnio na swoim profilu społecznościowym burmistrz Żywca - Antoni Szlagor, jak tłumaczy - wcześniejsze decyzje o wyłączeniu - lamp ulicznych między północą, a 4.00 rano spowodowane były oszczędnościami.

- Oświetlenie wyłączone zostało w czerwcu 2020 - chodziło o oszczędności, ponieważ już wtedy energia elektryczna poszła mocno do góry - wyjaśnia burmistrz. - Udało nam się jednak zmodernizować wiele linii energetycznych, jak również wprowadziliśmy urządzenia, które pozwolą na to, że będziemy mieli pewne oszczędności w energii elektrycznej - dodaje.

Dokonaliśmy zmian, które pozwolą na to, by w sposób racjonalny i ekonomiczny zwiększyć bezpieczeństwo naszych mieszkańców i turystów. Część lamp zostanie wyłączonych z eksploatacji, jednak zmodernizowane ciągi świetlne pozwolą na to by zwłaszcza obecnie, podczas długich, ciemnych, zimowych nocy znacznie poprawić widoczność - tłumaczy włodarz miasta.

- Wiosną czy w okresie letnim mogliśmy sobie na to pozwolić, jednak teraz kiedy zimna już coraz bliżej - ze względu na bezpieczeństwo podjąłem właśnie taką decyzję.

Ze względów technicznych oświetlenie uliczne będzie włączone systematycznie przez kilka następnych dni.

Latarnie znowu będą świecić w nocy
Pierwsza taksówka dla zwierząt w Warszawie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE