Światło wraca na ulice. Od dziś nocą znowu będzie jasno

2021-11-30 19:37
Znowu będą świecić nocą
Autor: pixabay

Burmistrz zdecydował, że względów bezpieczeństwa latarnie będą dodatkowo świecić od północy do 4.00 rano

Robi się jaśniej, a konkretnie w Żywcu i to nocami. Taką decyzję ogłosił ostatnio na swoim profilu społecznościowym burmistrz Żywca - Antoni Szlagor, jak tłumaczy - wcześniejsze decyzje o wyłączeniu - lamp ulicznych między północą, a 4.00 rano spowodowane były oszczędnościami.

- Oświetlenie wyłączone zostało w czerwcu 2020 - chodziło o oszczędności, ponieważ już wtedy energia elektryczna poszła mocno do góry - wyjaśnia burmistrz. - Udało nam się jednak zmodernizować wiele linii energetycznych, jak również wprowadziliśmy urządzenia, które pozwolą na to, że będziemy mieli pewne oszczędności w energii elektrycznej - dodaje.

Dokonaliśmy zmian, które pozwolą na to, by w sposób racjonalny i ekonomiczny zwiększyć bezpieczeństwo naszych mieszkańców i turystów. Część lamp zostanie wyłączonych z eksploatacji, jednak zmodernizowane ciągi świetlne pozwolą na to by zwłaszcza obecnie, podczas długich, ciemnych, zimowych nocy znacznie poprawić widoczność - tłumaczy włodarz miasta.

- Wiosną czy w okresie letnim mogliśmy sobie na to pozwolić, jednak teraz kiedy zimna już coraz bliżej - ze względu na bezpieczeństwo podjąłem właśnie taką decyzję.

Ze względów technicznych oświetlenie uliczne będzie włączone systematycznie przez kilka następnych dni.

Latarnie znowu będą świecić w nocy
Pierwsza taksówka dla zwierząt w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE