Sucha rzeka . . . Strażnicy Społecznej Straży Rybackiej Żywiec zareagowali natychmiast

2021-07-25 17:32
Sucha rzeka
Autor: SSR Żywiec

Strażnicy Społecznej Straży Rybackiej Żywiec podczas patrolu zastali alarmująco niski stan wody w rzece Sole. Na zdjęciu widać rzekę Sołę w dolnym biegu. Postanowili zbadać przyczynę takiej sytuacji. Idąc w górę rzeki zastali suchy jaz, gdzie woda w jednym miejscu ledwo płynęła. Natomiast przed wspomnianym jazem, woda kanałem do elektrowni płynęła w najlepsze.

  Strażnicy natychmiast o zaistniałej sytuacji zawiadomili PGW Wody Polskie Nadzór Wodny i Użytkownika Rybackiego. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż szybka reakcja ze strony Wód Polskich oraz Okręgu PZW Bielsko-Biała spowodowała, że już po chwili jazem, a co za tym idzie rzeką płynęła woda.

-Naszym zdaniem przepływ nienaruszalny, czyli minimalny przepływ ilości wody do prawidłowego utrzymania życia biologicznego, to bardzo ważna kwestia w naszych rzekach. Zastanawiamy się czy prywatny biznes może być ważniejszy niżeli dobro rzeki, zwierząt i ryb? Z całą pewnością będziemy regularnie zaglądać w to miejsce i nie pozwolimy na to, aby ktoś środowisku wodnemu wyrządził szkodę-informują strażnicy Spoecznej Straży Rybackiej Żywiec.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE