Są pieniądze na nowe oświetlenie i nagłośnienie w żywieckim Papierniku. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało granty

2020-02-27 11:59
Klub Papiernik
Autor: Agata Chmielowska

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał dotacje do programów na rok 2020. Narodowe Centrum Kultury prowadzi trzy z nich. Są to Infrastruktura domów kultury, kultura dostępna i edukacja kulturalna. Dofinansowanie w programie "Infrastruktura kultury"otrzymał w tym roku Klub Papiernik znajdujących się w Żywcu-Zabłociu.

Celem programu jest zapewnienie optymalnych warunków dla działalności domów i ośrodków kultury oraz centrów kultury i sztuki w zakresie edukacji kulturalnej i animacji kultury poprzez modernizację i rozbudowę ich infrastruktury.

Żywiecki klub Papiernik otrzymał 53 tysiące złotych.
- To tylko część kwoty o którą wnioskowaliśmy ale i tak bardzo się cieszymy. W tym roku o środki aplikowało ponad 700 domów kultury z całej Polski, dotacje otrzymało zaledwie 65z nich  -mówi Liliana Pieńkowska dyrektor MCK Papiernik. Dofinansowanie, które otrzymaliśmy pomoże nam w poprawieniu oświetlenia i nagłośnienia w sali widowiskowej klubu i pomoże w organizacji imprez.

Klub Papiernik działający na Zabłociu to placówka kulturalna, która działa na rzecz lokalnego środowiska.  Odbywają się tam zajęcia zarówno dla dzieci , dorosłych  jak i seniorów.  Można nauczyć się tańczyć, poćwiczyć razem z trenerem, zająć się malowaniem na szkle, filcowaniem, szyciem czy dequpagem. W klubie prowadzona jest nauka języków obcych,  działa dziecięca grupa filatelistyczna, i teatr tańca Czarny teatr.

  

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE