Prace na drodze wojewódzkiej 948 ruszą jeszcze w tym roku. Urząd Marszałkowski odpowiada w sprawie wątpliwości związanych z przebudową tej drogi

2021-07-29 12:41
Droga Wojewódzka 948
Autor: conadrogach.pl

Biorąc pod uwagę głosy zaniepokojonych przedstawicieli gmin, przez które przebiega DW948, ich mieszkańców, lokalnych przedsiębiorców, placówek zdrowia, a także przedstawicieli elektrowni, przystąpiono do ponownej analizy wprowadzonej organizacji ruchu na czas robót- informuje Urząd Marszałkowski.

 Pismo z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, do Wójta Gminy Czernichów, gdzie odniesiono się do wszelkich zgłaszanych wątpliwości związanych z przebudową drogi wojewódzkiej DW948 na terenie Gminy Czernichów wpłynęło w środę, czytamy w nim:

„Biorąc pod uwagę głosy zaniepokojonych przedstawicieli gmin, przez które przebiega DW948, ich mieszkańców, lokalnych przedsiębiorców, placówek zdrowia, a także przedstawicieli elektrowni, przystąpiono do ponownej analizy wprowadzonej organizacji ruchu na czas robót. Wychodząc naprzeciw niepokojom, podjęto działania, w kierunku ograniczenia do minimum konieczności wprowadzenia całkowitych zamknięć na czas przebudowy, szczególnie w Międzybrodziu Bialskim w rejonie potoku Żarnówka Mała. Ze względu na występujący tam skomplikowany układ drogowy, zachodzi konieczność poczynienia szeregu uzgodnień m.in. z Wodami Polskimi. Brak dostępnego terenu był powodem braku mostu objazdowego w tym miejscu. Decyzje o umożliwieniu przejazdu, bądź też jego braku zostaną przekazanie po ostatecznych uzgodnieniach.-napisano w piśmie.

Informujemy jednocześnie, iż w wyniku przeprowadzonych rozmów z wykonawcą robót budowlanych, uzgodniono zmiany w harmonogramie robót, w wyniku których do końca czerwca 2022 nie przewiduje się zamknięcia przejazdu przez most nad potokiem Żarnówka Mała.(…) Wyjaśniamy, iż realizacja tak dużej inwestycji drogowej wiąże się z pewnymi utrudnieniami dla mieszkańców. Stoimy jednak wobec dylematu: jak wykonać konieczną przebudowę drogi unikając uaktywnienia się osuwisk z zachowaniem jednocześnie jej przejezdności.Korzystając jednakże z najlepszej wiedzy, jak również z dotychczasowych doświadczeń, dołożymy wszelkich starań, aby te uciążliwości były dla mieszkańców odczuwalne w jak najmniejszym stopniu-informuje Urząd Marszałkowski.

W dalszym ciągu trwają negocjacje ws. zapasowej przeprawy w Żarnówce Małej, uzupełnienia chodników na pominiętych odcinkach i uwzględnienia ścieżek rowerowych w trakcie trwania robót-informuje Barbara Kos-Harat Wójt Gminy Czernichów.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE