Piknik ekologiczny w nowym Centrum Edukacji Ekologicznej w Wieprzu. Wcześniej uroczyste otwarcie Centrum Bioróżnorodności

2021-11-17 19:38
Centrum Ekologiczne w Wieprzu
Autor: GCKPT Radziechowy Wieprz

27 listopada w Centrum Edukacji Ekologicznej w Wieprzu odbędzie się Rodzinny Piknik Ekologiczny. W programie wydarzenia są zajęcia edukacyjne, wykłady, warsztaty i gra terenowa. Ideą pikniku jest uświadamianie mieszkańcom gminy Radziechowy-Wieprz roli człowieka w procesie ochrony różnorodności ekologicznej i środowiska przyrodniczego.

-Wydarzenie ma kształtować więzi emocjonalne z przyrodą, rozwijanie wrażliwości na jej piękno oraz promocję zrównoważonego rozwoju. Impreza ma przyczynić się do kształtowania logicznego myślenia, doskonalenia sprawności manualnych i ruchowych oraz wdrażania do współdziałania w zespole-wyjaśnia Agnieszka Zemczak Karkoszka z Gminnego Centrum Kultury Promocji Turystyki Radziechowy- Wieprz

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji.

* Tego dnia będziemy mogli wysłuchać wykładu o ciekawych rybach występujących w rzece Sole i wykładu o pszczołach wraz zobaczyć  prezentacją szklanego ula. Pojawi się również możliwość zapoznania z wermikompostownikiem i ciekawymi zwierzętami.

* Na terenie Centrum Edukacji Ekologicznej w miejscowości Wieprz będzie można obejrzeć ciekawe wystawy o roślinach chronionych, zwierzętach i roślinach otuliny rzeki Soły,. Będą także wystawy o rybach, wędkarstwie i walce z kłusownictwem. Organizatorzy opowiedzą o jeżach, niezbędnych w naszych ogrodach i o ekologicznej uprawie ogrodu z poszanowaniem jego bioróżnorodności.

* W ramach zajęć edukacyjnych pojawią się również warsztaty dotyczące „Drugiego życia odpadów”, ekodesignu oraz ekozabawek. Uczestnicy pikniku będą mogli wziąć udział w warsztatach z szycia woreczków wielokrotnego użytku na owoce i warzywa oraz wykonają donice z tworzyw nadających się do biorecyklingu.

* Każdy uczestnik pikniku otrzyma eko-gadżety i na licznych ekowadarzeniach na pewno znajdzie dla siebie coś ciekawego.

* W ramach kampanii edukacyjnej zostanie również poruszony niezwykle ważny temat sortowania śmieci, w ramach którego będzie można wziąć udział w konkursie i wygrać ciekawe nagrody. Konkurs jest dedykowany dla rodzin i wszystkich uczestników pikniku.

Piknik w Centrum Edukacji Ekologicznej w Wieprzu będzie realizował ideę zawartą w projekcie „Ochrona różnorodności biologicznej poprzez zagospodarowanie rzeki Soły w miejscowości Wieprz. Dodatkowo w ramach projektu od 22 do 29 listopada odbędą się zajęcia edukacyjne dla dzieci ze szkół z Gminy Radziechowy-Wieprz.

Piknik ekologiczyny 27 listopada rozpocznie się o godzinie 10.00. Wstęp wolny 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE