Oddaj krew w Milówce. Do wzięcia udziału w akcji poboru krwi zachęcają strażacy tamtejszej OSP.

2020-02-28 13:51
Oddaj krew w Milówce
Autor: pixabay.com

Życiodajnym płynem będzie można się podzielić przy budynku plebanii w Milówce, gdzie zaparkuje krwiobus. Akcja odbędzie się od 9.00 - 13.00. Do udziału w niej mieszkańców Milówki na swoim fanpejdżu zachęcają strażacy OSP

Na oddanie krwi należy zgłosić się wypoczętym i po lekkim posiłku. Nie powinno się oddawać krwi podczas nawet najlżejszych infekcji. Przed oddaniem krwi należy pić dużo płynów, najlepiej niegazowanej wody mineralnej. Nie należy palić papierosów i pić alkoholu przynajmniej 1 dzień wcześniej.

Przed oddaniem krwi należy zarejestrować się w punkcie pobierania krwi. Trzeba mieć ze sobą dokument ze zdjęciem – dowód osobisty, paszport, prawo jazdy albo legitymację szkolną lub studencką.

Krew można oddawać najwyżej 6 razy w ciągu roku w przypadku mężczyzn i maksymalnie 4 razy w ciągu roku w przypadku kobiet. Przerwa między kolejnymi donacjami nie może być mniejsza niż 2 miesiące.

Krew jest potrzebna codziennie, ponieważ jest bezcennym lekiem, którego mimo wielu prób i ogromnego postępu w medycynie nie udało się wytworzyć poza ustrojem człowieka.

Jest niezbędna nie tylko ofiarom wypadków, ale także chorym cierpiącym na szereg poważnych schorzeń. Przetaczana podczas transfuzji lub podawana w postaci przetworzonych składników, pozwala ratować życie i zdrowie.

Ponadto krew jest lekiem, który pozyskujemy jedynie dzięki dobroci ludzkiej, ponieważ tylko człowiek może ofiarować go drugiemu człowiekowi, jako szczególny dar – dar życia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE