Od poniedziałku możesz umówić się do fryzjera czy kosmetyczki. 18 maja wchodzi w życie III etap odmarażania polskiej gospodarki

2020-05-13 16:04
kosmetyki
Autor: Agata Chmielowska

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej rząd podjął decyzję o tym, że od 18 maja będą mogły funkcjonować salony fryzjerskie i kosmetyczne. Rozszerzony zostanie zakres działania restauracji i lokali gastronomicznych, z utrzymaniem reżimu sanitarnego.

Od 18 maja będa mogły funkcjonować zakłady fryzjerskie oraz  kosmetyczne w rygorze sanitarnym .Oznacza to między innymi : umawianie  wizyty telefonicznie lub przez interne na konkretne godziny  tak by klienci nie gromadzili się w salonie. Wśród zaleceń dla salonów urody znalazły się m.in.: obowiązek noszenia w salonie fryzjerskim przez klientów i obsługę maseczek, gogli lub przyłbic , a w salonie kosmetycznym – jeśli zabieg na to pozwala; używanie ręczników jednorazowych, gdy jest to możliwe i zakaz oczekiwania na usługę w poczekalni.

Częściowo otwarte będą  również lokale gastronomiczne, restauracje, bary, kawiarnie, ale też z utrzymaniem  reżimu sanitarnego. "Zachęcamy do otwierania ogródków tam, gdzie się da" - zaleca premier Morawiecki. 

"Nic nie będzie już takie jak wcześniej, a powrót do nowej rzeczywistości gospodarczej i nowej normalności zależy od tego, jak będziemy trzymać się rygorów. Kolejne tygodnie mają nas nauczyć radzenia sobie z nową normalnością" - powiedział premier  podczas dzisiejszej  konferencji prasowej.

"Nie zamierzamy zamykać woj. śląskiego, ale dzisiaj jest potrzeba pomocy i ta pomoc będzie tam szeroko płynąć. Dziękuję polskim górnikom, dzięki którym mamy prąd w gniazdkach i znaczną część suwerenności energetycznej" - dodał Morawiecki.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE