Nielegalny wędkarz chciał przekupić strażników rybackich. Sprawa zakończy się w Sądzie

2022-08-03 15:06
sprawa przekupstwa
Autor: SSR Żywiec

To już kolejny raz jak strażnicy Społecznej Straży Rybackiej Żywiec otrzymali propozycję odstąpienia od czynności w zamian za pieniądze. Za każdym razem sprawa kończy się tak samo, mianowicie w Sądzie.

 Strażnicy Społecznej Straży Rybackiej Żywiec przeprowadzili kolejne patrole obu zbiorników zaporowych oraz rzek górskich. Podczas jednego z patroli doszło do incydentu, w trakcie którego osoba dokonująca amatorskiego połowu ryb próbowała wręczyć korzyść majątkową jednemu ze strażników.

Powodem wręczenia 'łapówki" było brak posiadanych jakichkolwiek dokumentów uprawniających do połowu ryb oraz posiadanie niewymiarowych ryb, w tym trzech różnych gatunków. Na miejsce został wezwany patrol policji, następnie strażnicy udali się na komisariat, aby złożyć zeznania. Sprawca został przez policjantów zatrzymany i przewieziony na komendę.

To już kolejny raz jak strażnicy SSR Żywiec otrzymali propozycję odstąpienia od czynności w zamian za pieniądze. Za każdym razem sprawa kończy się tak samo, mianowicie w Sądzie.

-Środowisko wodne jest dla nas bezcenne i każdorazowa próba przekupstwa będzie miała finał w odpowiednich organach ścigania. Ciekawi nas fakt, iż do tej pory, każdorazowo w próbach wręczenia korzyści majątkowej strażnikom przez osoby trzecie chodziło o niewymiarowe ryby -informują strażnicy SSR Żywiec.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE